Strona główna 0_Slider Wielka mobilizacja dla Justyny Ciok. Na koncie ponad 440 tysięcy złotych, dzisiaj...

Wielka mobilizacja dla Justyny Ciok. Na koncie ponad 440 tysięcy złotych, dzisiaj festyn charytatywny

0

Tysiące osób poruszyła historia mieszkanki Marcinowic, absolwentki II  LO w Świdnicy. Justyna stoi przed ostatnią szansą na życie, a są nią kosztowne operacje w Hannoverze. Potrzeba pół miliona złotych. Na siepomaga.pl w niecały tydzień zebrano ponad 440 tysięcy, a licznik nie przestaje się kręcić!

Justynka ma 21 lat i, zdawałoby się, całe życie przed sobą. Życie, które od czterech lat próbuje odebrać jej rak – złośliwy guz mózgu. Po tylu latach walki polscy lekarze bezradnie rozłożyli ręce i kazali jej szukać ratunku za granicą. Przez ostatni miesiąc Justyna razem z tatą przemierzyli setki kilometrów i spędzili tysiące godzin w internecie. Znaleźli klinikę w Hannoverze, w której specjaliści jako jedyni widzą szansę na ocalenie Justynce życia. Dwie operacje neurochirurgiczne będą kosztować prawie pół miliona złotych.

Z inicjatywy przyjaciół i mieszkańców już dzisiaj, 11 lipca o godzinie 16.00 na stadionie w Marcinowicach rozpocznie się festyn charytatywny z mnóstwem atrakcji. W programie turniej piłkarski dla dzieci i dorosłych, zawody sportowe, charytatywna Zumba, pokaz strażaków OSP, fotobudka. Nie zabraknie loterii i licytacji wyjątkowych fantów – zaproszeń na kolacje w restauracjach, weekend ze sportowym samochodem, lot balonem z Krzysztofem Zapartem (lista jest już bardzo długa!). Cały czas można tez brać udział w licytacji internetowej na fb “Pomoc dla Justynki Ciok”Wszystkie działania prowadzone będą przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego. Podczas wydarzenia należy zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans społeczny, minimum 2 metry. Więcej informacji w wydarzeniu na fb: Dla Justyny-walczymy o życie naszej przyjaciółki z Marcinowic.

12 lipca o 15.00 dla Justyny w Gruszowie zostanie zorganizowana specjalna edycja biegu  “Gruszka Run”.
🍐 Start, niedziela, 12 lipca, godz. 15.00 – Gruszów, boisko sportowe
🍐 Trasa 4,5 km wytyczona drogami polnymi
🍐 Wpisowe symboliczne minimum 10 zł za wrzut do puszki na starcie
🍐 Wygrywają wszyscy, biegniemy treningowo i dla ratowania życia Justyny
🍐 Na mecie dla każdego napoje, ciepła herbata, kawa, coś na słodko oczywiście
🍐 Bieg wyłącznie dla osób pełnoletnich
🍐 chęć uczestnictwa w formularzu należy wpisać:
https://forms.gle/rttTjwK61QFV3XubA

Mam dopiero 21 lat, a już tak mało czasu, by walczyć o życie. Błagam was o ratunek, bez którego przyjdzie po mnie śmierć. Głowa to nie książka, żeby można było ją ciągle otwierać. To moja ostatnia szansa, dlatego nie chcę i nie mogę jej zmarnować.  2 tygodnie, by walczyć o wszystko… Zegar już tyka… Pomóż mi! – apeluje Justyna.

/opr. asz/