Strona główna 0_Slider Poznali rywala w dolnośląskim Pucharze Polski. To będzie powtórka sprzed 5 lat!

Poznali rywala w dolnośląskim Pucharze Polski. To będzie powtórka sprzed 5 lat!

0

Świadkami fantastycznych emocji świdniccy kibice będą już w najbliższą sobotę, 11 lipca. Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica kilka dni temu zapewnili sobie awans do dolnośląskiego półfinału Pucharu Polski, a w środowy wieczór poznali swojego przeciwnika. Tu uznana marka na Dolnym Śląsku, rywal dobrze znany, z którym mieliśmy okazję wielokrotnie rywalizować – m.in. podczas wielkiego finału wojewódzkiego Pucharu Polski w 2015 roku!

Ze Ślęzą Wrocław, bo o niej mowa mieliśmy okazję zmagać się na poziomie III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Bywało różnie, zdarzały się porażki, ale i zwycięstwa odnoszone jeszcze ba starej murawie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz obie ekipy ponownie w sezonie 2020/2021 zagrają ze sobą o punkty, ale już w zreformowanej makroregionalnej III lidze, obejmującej województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie. Zanim do tego dojdzie drużyny zagrają o awans do wojewódzkiego finału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzca wciąż będzie się liczyć w walce o przepustkę na szczebel centralny.

Do spotkania dojdzie już w najbliższą sobotę, 11 lipca. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00, a areną zmagań będzie obiekt Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, w meczu będzie mogło uczestniczyć 250 kibiców (25% pojemności stadionu). Gospodarze meczu informują, że sprzedaż wejściówek w cenie 10 złotych możliwa będzie w siedzibie klubu – stadion OSiR, ul. Śląska 35A w następujących terminach: czwartek, 9 lipca – godz. 18.00 – 19.30, piątek, 10 lipca – godz. 18.00 – 19.30 i sobota, 11 lipca – godz. 13.00 – 16.00. Nie będzie możliwości nabycia wejściówki tuż przed meczem w kasie biletowej.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 roku obie drużyny walczyły ze sobą nieco wyżej, bo w dolnośląskim finale Pucharu Polski (obecnie półfinał). Wtedy na terenie OSiR-u Świdnica lepsi byli wrocławianie, wygrywając 2:0 po trafieniach Jakuba Jakóbczyka i Grzegorza Rajtera. Biało-zieloni chcieliby wziąć rewanż i tym razem pokonać wrocławską drużynę. Kilku naszych zawodników z pewnością pamięta tamten pojedynek. Na boisku pojawili się wtedy Grzegorz Borowy, Patryk Salamon, Wojciech Szuba, czy Wojciech Sowa, którzy do dzisiaj stanowią o sile świdnickiej ekipy. Jak będzie tym razem przekonamy się już w sobotę, 11 lipca. W drugim dolnośląskim półfinale Apis Jędrzychowice (mistrz strefy jeleniogórskiej) zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin (najlepszy zespół okręgu legnickiego).

Droga obu klubów do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polaki na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica:
Sudety Dziećmorowice – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:11
Czarni Wałbrzych – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:11
Orzeł Lubawka – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:6
MKS Szczawno Zdrój – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:9
Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 4:3
Bielawianka Bielawa – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:2
Śnieżnik Domaszków – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:7 – FINAŁ okręgu wałbrzyskiego

Ślęza Wrocław:
KS Piotrowice – Ślęza Wrocław 0:11
LKS Bożec – Ślęza Wrocław 0:11
Zachód Sobótka – Ślęza Wrocław 1:4
Orzeł Prusice – Ślęza Wrocław 0:7
Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 1:3
Ślęza Wrocław – Śląsk II Wrocław 3:0 – FINAŁ okręgu wrocławskiego

/MDvR/