Strona główna 0_Slider Ksiądz wiesza baner wyborczy Andrzeja Dudy na płocie przy budynku Caritas. „Po...

Ksiądz wiesza baner wyborczy Andrzeja Dudy na płocie przy budynku Caritas. „Po pracy” już może?

47

Wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, specjalista w zakresie teologii fundamentalnej, ks. Zbigniew Chromy znów daje o sobie znać. Zasłynął z obrażania ewangelickiego biskupa, teraz jawnie popiera kandydata na prezydenta Zjednoczonej Prawicy, wieszając baner wyborczy Andrzeja Dudy na płocie Parafialnego Zespołu Caritas w Wałbrzychu.

Profil księdza Chromego jest powszechnie dostępny, wpisy może oglądać każdy użytkownik portalu społecznościowego. To tutaj duchowny katolicki zamieścił swoje zdjęcia przy zawieszonym na płocie budynku Caritas w Wałbrzychu, wykonane przy banerze wyborczym kandydata Zjednoczonej Prawicy Andrzeja Dudy. Pod zdjęciami rozgorzała dyskusja, w której Chromy bierze aktywny udział.

Na jeden z komentarzy do zdjęć Oh widze ze w pracy jestes. ksiądz Chromy odpowiada: Nie, bo gdybym był, nie mógłbym zamieścić takiego zdjęcia. W pracy nie zajmuję się takimi rzeczami 🙂 Widzisz gdzieś strój roboczy?”.

Kolejny komentarz: „Polecam ostatni spot wyborczy Twojego kandydata.Super!!Pozdrawiam.„, Zbigniew Chromy ripostuje: Ja nie polecam żadnego wystąpienia Twojego kandydata (swoją drogą jaki jest jego pogląd na LGBT?, taki jak podała Pani Ochojska, czy taki jak on sam mówił np. w Lesznie), a tak w ogóle po co komentujesz, co to zmieni w moim osądzie sytuacji? Jeżeli chcesz głosować na kogoś kto nie posyła dzieci na religię i do I Komunii św. , i jest za homopropagandą, to o czym mamy dyskutować? Pozdrawiam serdecznie i proszę nie komentuj, bo po co 🙂 Buźka.”
Na profilu księdza Chromego zamieszczonych jest wiele materiałów, związanych z trwającą kampanią wyborczą, które zastąpiły wcześniejsze wpisy o charakterze religijnym.
W czerwcu do roli Kościoła katolickiego w kampanii wyborczej w oświadczeniu na stronach Episkopatu Polski odniósł się jego rzecznik, ks. Paweł Rytel-Adrianik: „(…) Kościół katolicki nie angażuje się w kampanię wyborczą, nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, gdyż nie jest to jego rolą. Misją Kościoła jest głoszenie Ewangelii każdemu człowiekowi, niezależnie od poglądów politycznych”.
 
Czy ksiądz Chromy miał zgodę na wywieszenie baneru na posesji należącej do  Kościoła katolickiego, czy nie dotyczą go ustalenia Episkopatu i czy księdzem jest wyłącznie w sutannie i w określonych godzinach? O komentarz poprosiliśmy biskupa świdnickiego Marka Mendyka. Czekamy na odpowiedź.
 
Agnieszka Szymkiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Poprzedni artykułPoznali rywala w dolnośląskim Pucharze Polski. To będzie powtórka sprzed 5 lat!
Następny artykułW kolejnym turnieju górą byli Wymiatacze