Strona główna 0_Slider Krwiodawcy nie zawiedli!

Krwiodawcy nie zawiedli! [FOTO]

0

Nie przeszkadza im pandemia, wakacje ani zmiany miejsc poboru. 23 krwiodawców oddało dzisiaj ten najcenniejszy lek podczas zbiórki w Świdnicy. Każdy tym samym ratuje trzech kolejnych ludzi.

Zgłosiło się 28 osób, krew mogły oddać 23 – mówi Natalia Kozdrowiecka z działu promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. – To znakomity wynik i wszystkim bardzo dziękujemy.

Dzisiaj pobór krwi zorganizowano w krwiobusie, który zatrzymał się na placu przed dworcem Świdnica Miasto. Poprzednie akcje realizowane były w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Kozara-Słobódzkiego. – Naszym krwiodawcom budynek zdecydowanie bardzie odpowiada niż autobus, a i my możemy przyjąć więcej osób. Jednak tym razem na przeszkodzie stanęły wybory. W tym miejscu w niedzielę zostanie otwarty lokal wyborczy i już trwają przygotowania, więc musieliśmy skorzystać z autobusu. Kolejne akcje będą już w dawnym gimnazjum – zapewnia Natalia Kozdrowiecka.

Wielu krwiodawców oczekuje, że godziny poboru zostaną wydłużone. W tej chwili krew można oddawać w Świdnicy w każdy czwartek od 9.00 do 13.00. – Dla organizmu najlepsze są godziny dopołudniowe, gdy jesteśmy wypoczęci, również krew jest wtedy lepszej jakości. Akcje popołudniowe organizujemy okazjonalnie. Wydłużenie czasu nie jest wykluczone. Zachęcam do wypełnienie ankiety satysfakcji na naszym profilu na fb. Im więcej będzie głosów za, tym większa szansa na dłuższy pobór – dodaje przedstawicielka RCKiK.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński