Strona główna 0_Slider Odkryj czar elektroniki PRL-u!

Odkryj czar elektroniki PRL-u!

0

Kilkadziesiąt lat temu można je było spotkać na sklepowych półkach. O magnetofonach, radioodbiornikach i gramofonach produkowanych w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wielu zdążyło już zapomnieć, jednak wciąż istnieją pasjonaci, którym zależy na zachowaniu historii polskiej elektroniki. Już po raz szósty w Świdnicy odbędzie się wystawa „Elektronika PRL-u”, którą tym razem będzie można oglądać w nowo otwartym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych mieszczącym się na świdnickim Rynku.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć polski sprzęt RTV produkowany w ubiegłym wieku – magnetofony szpulowe, kasetowe, gramofony, odbiorniki radiowe, wzmacniacze, amplitunery, zestawy typu wieża, kolumny głośnikowe i wiele innych urządzeń spod znaku Unitra. – Będzie też kilka nowości, które udało się przygotować i naprawić. Wśród nich znalazł się radioodbiornik Adam z zegarem kartkowym oraz wzmacniacz WS-303 – mówi Tomasz Krug. W sumie goście wystawy będą mogli podziwiać ponad 60 eksponatów.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie to żywa wystawa. Większość z prezentowanych urządzeń, pomimo wieku nadal działa. Podczas wystawy będzie też można poznać różne nośniki, na których zapisywano muzykę. Udostępnione zostaną również stanowiska do starych gier komputerowych z tamtego okresu – kultowy Pegasus i Ameprod, czyli polski klon Ponga, na których będzie można pograć – wylicza Krug, zachęcając do odwiedzenia wystawy. – Myślę, że będzie na co popatrzeć.

Wystawę „Elektronika PRL-u” będzie można odwiedzić w dniach 20-24 lipca 2020 roku, w godzinach od 10.00 do 16.00, w nowo odremontowanym budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (Rynek 39-40) – wejście obok Informacji Turystycznej, na II piętrze. Wstęp wolny.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPędzili w terenie zabudowanym. Przesiądą się na fotel pasażera lub na rower
Następny artykułBasen letni czeka na remont. Magistrat wyjaśnia przyczyny zamknięcia kąpieliska