Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym. Przesiądą się na fotel pasażera lub na rower

Pędzili w terenie zabudowanym. Przesiądą się na fotel pasażera lub na rower

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w czwartek dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

16 lipca, około godziny 17.20, na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat. 22-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 119 km/h, czyli aż o 69 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, zaledwie 20 minut później, również na terenie gminy Świdnica mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który również poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził samochodem marki Renault z prędkością 104 km/h – wskazuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułOdkryj czar elektroniki PRL-u!