Strona główna 0_Slider Katastrofa śmigłowca w Strzegomiu. Komisja badania wypadków lotniczych wyjaśnia przyczyny, prokuratura wszczyna...

Katastrofa śmigłowca w Strzegomiu. Komisja badania wypadków lotniczych wyjaśnia przyczyny, prokuratura wszczyna śledztwo

1

Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zajmą się ustalaniem okoliczności katastrofy ultralekkiego śmigłowca, który we wtorkowy wieczór rozbił się na obrzeżach Strzegomia. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby. Śledztwo w sprawie tragedii wszczęła również świdnicka prokuratura.

Do tragedii doszło 30 czerwca o godzinie 20.23, w rejonie ulicy Mordechaja Anielewicza w Strzegomiu, niedaleko drogi krajowej nr 5. Na miejsce wypadku skierowano 7 zastępów straży, policję oraz pogotowie ratunkowe. – Nie doszło do pożaru, jednak musieliśmy zabezpieczyć teren dlatego, że nastąpił dość duży wyciek paliwa. Był to dwuosobowy, ultralekki śmigłowiec. Z niewiadomych przyczyn w dość szybkim tempie spadł na ziemię. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch mężczyzn w średnim wieku – mówił Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy. Zmarli mieli 46 i 48 lat.

Już we wtorek na miejscu katastrofy pracowali śledczy wraz z biegłym z zakresu medycyny sądowej, którzy przeprowadzili oględziny ujawnionych zwłok pasażera i pilota śmigłowca. – Wytyczono i zabezpieczono miejsce zdarzenia – a ponieważ jest to katastrofa, to miejsce jest dosyć rozległe – celem przeprowadzenia szczegółowych oględzin. W porze nocnej tak szczegółowych oględzin nie można było wykonać. Jeszcze dzisiaj, w godzinach przedpołudniowych odbędą się oględziny miejsca zdarzenia w świetle dziennym, a w szczególności oględziny wraku i jego zabezpieczenie do dalszych, szczegółowych badań przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Zaplanowano również zabezpieczenie śladów biologicznych w śmigłowcu do dalszych badań, celem ustalenia, kto był pasażerem, a kto był pilotem – tłumaczy Marek Rusin Prokurator Rejonowy w Świdnicy.

1 lipca w sprawie katastrofy wszczęte zostało śledztwo. – Ponieważ do zdarzenia doszło w granicach administracyjnych Strzegomia, w pobliżu drogi krajowej nr 5 i ulicy Armii Krajowej, wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby – potwierdza Rusin. Jak wskazuje, do wypadku doszło w rejonie ruchliwej trasy krajowej, a także niedaleko zabudowań.

W czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok obu zmarłych mężczyzn. Wykonane zostanie również badanie toksykologiczne.

/mn/

Poprzedni artykułZmiany w świdnickiej siatkówce. Jak twierdzą nadchodzi nowa jakość!
Następny artykułPrzejazd na Wałbrzyskiej w remoncie. Przypominamy o utrudnieniach