Strona główna Sport Siatkówka Zmiany w świdnickiej siatkówce. Jak twierdzą nadchodzi nowa jakość!

Zmiany w świdnickiej siatkówce. Jak twierdzą nadchodzi nowa jakość!

0

Za nami kilkugodzinne Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Podczas spotkania omówiono sprawy bieżące, ale przede wszystkim wybrano nowe władze klubu. 

Po sześciu latach doszło do zmiany na stanowisku prezesa klubu. Rezygnację złożyła Grażyna Działowska, która w ostatnim czasie prowadziła klub wspólnie z Grzegorzem Woźniakiem (wiceprezes) i Robertem Rutowiczem (sekretarz). – Powód mojej rezygnacji, to przede wszystkim względy osobiste i inne wyzwania rodzinne. Sądzę, że nowy zarząd ma dużo energii do działania, są młodzi, aktywni, chętni do działania, mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Trzymam kciuki za powodzenie. Ze swojej strony w imieniu starego zarządu chciałam złożyć podziękowania za wieloletnią współpracę dla prezydent Świdnicy, starosty świdnickiego, wszystkich sponsorów i darczyńców, sympatyków siatkówki, naszych trenerów, a także zawodniczek, ich rodziców za pomoc w organizacji pracy szkoleniowej oraz udział w wydarzeniach sportowych – komentuje Grażyna Działowska, dotychczasowy sternik świdnickiej Polonii.

Chcemy zbudować w Świdnicy mocny i profesjonalny klub siatkarski. Naszym celem jest wprowadzenie nowej jakości w całą organizację klubu. Mamy doświadczenie i wiemy jak to wygląda wśród klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej, czy bezpośredniego zaplecza ekstraklasy. Mamy dużo kontaktów, które pomogą nam to zorganizować i chcemy żeby ten powiew świeżości był widoczny. Pragniemy, aby kibice ponownie mogli widzieć, że Świdnica słynie z siatkówki w wykonaniu żeńskim. Jeśli chodzi o budżet, to w głównej mierze posiłkować będziemy się środkami z miasta, a w najbliższym czasie chcemy spotkać się z władzami Świdnicy i ustalić zasady finansowania klubu podczas naszej kadencji. Posiłkować zamierzamy się również zewnętrznymi partnerami biznesowymi, z którymi już prowadzimy rozmowy. Zależy nam na dużych, bardzo znanych markach, które chętnie włączą się do organizacji i pomocy w propagowaniu siatkówki kobiet w Świdnicy. Sądzimy, że jesteśmy w stanie przygotować budżet w granicy 500-700 tysięcy złotych i ta kwota byłaby zadowalająca. Wszystkie nowinki zdradzimy podczas konferencji prasowej w końcówce lipca, bądź na początku sierpnia. Wtedy będzie mowa między innymi o ruchach transferowych i wszystkich informacjach z działalności klubu – wyznaje nowy prezes MKS-u Polonia Świdnica, Damian Dąbrowski.

Nowy Zarząd MKS-u Polonia Świdnica:
Damian Dąbrowski – Prezes Klubu
Florian Kaczmarczyk – Wiceprezes Klubu
Mateusz Dąbrowski – Członek Klubu

Komisja Rewizyjna:
Adam Barański – Przewodniczący KR
Piotr Eustachiewicz – Członek KR
Marcin Kudyba – Członek KR

/MDvR/