Strona główna 0_Slider Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów. Jak im poszło?

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów. Jak im poszło?

0

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w czerwcu przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 59% punktów możliwych do otrzymania, 46% z matematyki, a 54% z języka angielskiego, który był najczęściej wybieranym językiem obcym – podała w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak poszło uczniom ze Świdnicy?

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, egzamin ósmoklasisty nie został przeprowadzony pierwotnym terminie w kwietniu, lecz przesunięto go na czerwiec.

Wstępną informację o wynikach osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła 31 lipca. W piątek swoje indywidualne wyniki poznali też absolwenci klas VIII szkół podstawowych, sprawdzając rezultat za pośrednictwem ogólnopolskiego serwisu ZIU lub odbierając zaświadczenia o wynikach. Sposób przekazania zaświadczenia określa dyrektor szkoły, którą dany absolwent ukończył.

Na Dolnym Śląsku do egzaminu przystąpiło ponad 23 tys. ósmoklasistów. Średnie wyniki dla województwa to: 58,83% z języka polskiego, 44,51% z matematyki, 54,96% z języka angielskiego, który wybrało ponad 21 tys. zdających.

W powiecie świdnickim do testów kończących szkołę podstawową przystąpiło 1272 osoby, z czego w Świdnicy było to 460 ósmoklasistów. Średnie wyniki uzyskane przez uczniów ze świdnickich szkół są następujące: język polski – 60,19%, matematyka – 45,95%, j. angielski – 60,53%, j. niemiecki – 65%.

/PAP, mn/

Poprzedni artykułKolejny rekord zakażeń w Polsce. W powiecie świdnickim 21 osób objętych kwarantanną
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń