Strona główna 0_Slider Festiwal Bachowski w reżimie sanitarnym i online

Festiwal Bachowski w reżimie sanitarnym i online

1

Epidemia koronawirusa sprawiła, że XXI edycja Festiwalu Bachowskiego ma wyjątkowy charakter. Widzów, oglądających koncerty musi być mniej, ale każdy może obejrzeć koncerty bez wychodzenia w domu. W piątkowy wieczór dwa pierwsze wydarzenia były transmitowane na żywo.

Na festiwal złoży się ponad 40 koncertów w Świdnicy, Strzegomiu, Żarowie i wielu innych miejscowościach Dolnego Śląska. Za wysoką jakość od lat odpowiada Jan Tomasz Adamus i jego Capella Cracoviensis. Dyrygent do udziału w festiwalu zaprasza znakomitych wykonawców.

Festiwal rozpoczęły w Luterheimie na placu Pokoju dwa wydarzenia. Pierwsze, z udziałem wiolonczelisty Konrada Górki i klawesynistki Anny Firlus, zainaugurowało cykl „Sonata i wino”, w którym muzyce towarzyszą rozmowy. Natomiast późnym wieczorem melomani obejrzeli i wysłuchali koncertu „Bach Wariacje Goldbergowskie” w wykonaniu Marcina Maseckiego.

W tym roku udział w koncertach jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie bach.pl. Transmisje można oglądać na facebooku festiwalu.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński