Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy ostatni test przed starciem z Ruchem Chorzów

Rozpoczynamy ostatni test przed starciem z Ruchem Chorzów [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica rozgrywają ostateczny sprawdzian przed startem sezonu 2020/2021 na boiskach makroregionalnej III ligi. W Nysie mierzymy się z miejscową Polonią, czyli naszym ligowym rywalem w rozgrywkach grupy trzeciej III ligi w najbliższej kampanii o ligowe punkty. Zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony!

Do rozpoczęcia spotkania kilka minut.

Rozpoczynamy mecz w składzie: B. Kot, B. Paszkowski, Barros, Orzech, P. Paszkowski, Sowa, Borowy, Szuba, Chajewski, Baumgarten, Krakowski.

2′ – ostro zaczynają biało-zieloni, wysoko atakując swoich rywali. Mamy pierwszą okazję na zdobycie gola, ale nasz strzał zostaje zablokowany.

4′ – w odpowiedzi gospodarze, strata naszej ekipy, uderzenie piłkarza Nysy i piłka ociera się o poprzeczkę!

6′ – faulowany Krakowski i szybko grę rozpoczynają świdniczanie, ostatnie minuty należą jednak do Nysy.

7′ – strzału z dystansu próbują przeciwnicy, piłka bez większych problemów trafia w ręce Kota.

9′ – na spalonym Krakowski – szkoda, bo byłaby sytuacja jeden na jednego. Pozycja spalona jednak wyraźna.

12′ – znów z dystansu próbowali miejscowi, ale i tym razem skutecznie interweniował Kot.

13′ – niedokładne zagranie Orzecha, przechwyt rywali i groźne uderzenie po którym piłkę końcami palców na rzut rożny sparował nasz golkiper.

15′ – przebudzamy się nieco z tego ponad 10-minutowego przestoju i zaczynamy więcej operować piłką.

17′ – świetna okazja biało-zielonych, koronkowa akcja zakończona ostrym wrzuceniem piłki na trzeci metr przez Borowego. Niestety nikt nie przeciął futbolówki i ta przeleciała wzdłuż bramki.

19′ – gramy coraz odważniej, Uderzenie Bartka Paszkowskiego broni bramkarz z Nysy.

22′ – fantastyczna okazja dla świdniczan, wrzutka Chajewskiego i piłkę głową do sieci próbował wpakować Baumgarten. Bramkarz rywali został zmuszony do sporego wysiłku, lecz zdołał skutecznie interweniować.

26′ – zdecydowanie lepiej w ostatnich minutach prezentują się biało-zieloni.

28′ – potężne uderzenie z około 25 metrów Szuby, dobrze piąstkował bramkarz Polonii Nysa. Chwilę później zablokowany Krakowski.

31′ – odgryzali się przeciwnicy – dwójka zawodników Polonii na wyraźnym spalonym.

33′ – kolejna groźna wrzutka Chajewskiego, akcję kończył Baumgarten, lecz jego próba była niecelna.

36′ – powoli zbliżamy się do końca pierwszej tercji. Dziś gramy systemem 40 x 35 x 35 minut.

38′ – teraz groźna okazja dla przeciwników – uderzenie jednego z zawodników mija jednak światło bramki.

40′ – koniec pierwszej tercji – bezbramkowy remis.

41′ – rozpoczynamy powoli drugą tercję – gramy w składzie: Doliński, B. Paszkowski, Barros, Orzech, P. Paszkowski, Sowa, Borowy, Szuba, Chajewski, Myrta, Krakowski.

43′ – Szuba dorzuca piłkę z rzutu wolnego, górą defensorzy Polonii Nysa.

44′ – fantastyczna okazja Krakowskiego. Idealna wrzutka Patryka Paszkowskiego zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem głową naszego napastnika. Rozpoczynamy bardzo mocno tą drugą tercję, mając bardzo dużą przewagę.

46′ – strzał Barrosa głową niecelny – wcześniej sygnalizacja pozycji spalonej naszego obrońcy.

47′ – ależ gol Chajewskiego – prowadzimy 1:0!!! Nasz pomocnik dostrzegł wysuniętego piłkarza i strzałem z 40 metrów przelobował golkipera Polonii Nysa!!!

48′ – znów groźnie uderzał Chajewski – piłka przeleciała nad poprzeczką.

50′ – w odpowiedzi rywale – pewnie interweniuje Doliński.

52′ – to powinno być 2:0 – idealne dośrodkowanie Szuby, akcję głową zamknąć próbował Barros, lecz zrobił to minimalnie niedokładnie.

53′ – mocne uderzenie zza linii 16. metra Sowy, futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

55′ – strzału z dystansu próbował jeszcze Szuba, ale i ta próba niecelna.

55′ – Jaroszyński zmienia Krakowskiego. Cztery zmiany w Polonii Nysa.

58′ – Zawodnicy z Nysy starają się przeprowadzić akcji na wagę wyrównania, ale nie mają pomysłu. Dobrze przesuwamy się w obronie.

59′ – Baumgarten wraca na boisku zastępując Chajewskiego.

61′ – znów świetna okazja na podwyższenie rezultatu meczu – Baumgarten w dobrej sytuacji uderza niecelnie.

62′ – dobrze interweniował Doliński, łapiąc w ostatniej chwili futbolówkę.

62′ – szybko akcja przenosi się na drugą stronę boiska – Myrta skutecznie zablokowany.

64′ – i kolejna okazja na gola dla Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Szuba próbował zaskoczyć bramkarza mocnym uderzeniem z rzutu wolnego, lecz piłka otarła się jedynie o boczną siatkę.

65′ – co nie udało się w ostatnich minutach, wyszło teraz. Znakomita akcja zespołowa świdniczan, w ostatniej fazie Baumgarten dograł do Szuby, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy 2:0, prezentując się na prawdę z dobrej strony!

67′ – z groźną kontrą ruszyli gospodarze – w ostatniej chwili interweniował P. Paszkowski, a ostatecznie piłkę chwycił Doliński. Świdniczanie reklamowali w tej sytuacji pozycję spaloną.

72′ – ruszamy z kolejną akcją – uderzenie Myrty zblokowane i ta próba była zdecydowanie łatwiejsza do opanowania przez golkipera.

73′ – w defensywie wciąż jesteśmy bezbłędni – Polonia Nysa w drugiej tercji praktycznie bezradna.

74′ – świdniczanie z szansą na trzeciego gola, dobrze piłkę dorzucał z bocznego sektora B. Paszkowski, a Jaroszyński powstrzymany w ostatniej chwili przez wracającego obrońcę.

75′ – koniec drugiej tercji, w pełni zasłużenie prowadzimy 2:0!!!

Rozpoczynamy za moment trzecią tercję w mocno odmienionym składzie: Koziarz, Sikora, Salamon, Białas, Kozachenko, Stachurski, Sztylka, Filipczak, Szczygieł, Myrta, Jaroszyński.

76′ – zaczynamy ostatni fragment spotkania.

78′ – dobrze prawym skrzydłem ruszył Szczygieł, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę.

79′ – Szczygieł wyszedł sam na sam z bramkarzem, próbował go lobować, ale ten wyczuł jego intencję.

80′ – niedokładne wybicie piłki przez Koziarza, futbolówka trafiła pod nogi jednego z rywali i mamy trafienie na 1:2!!!

81′ – szybka odpowiedź Jaroszyńskiego – mocne uderzenie naszego napastnika, lecz radzi sobie z nim bramkarz z Nysy.

83′ – przed tą ostatnią tercją zmieniliśmy całą jedenastkę w porównaniu z tym, jak zaczynaliśmy ten pojedynek. Oprócz tego straconego gola, to my jednak gramy piłką.

84′ – mamy trzecie trafienie – piłka w polu karnym trafia do Jaroszyńskiego, a ten mocnym uderzeniem podwyższa nasze prowadzenie na 3:1!!!

87′ – na pozycji spalonej jeden z zawodników Polonii Nysa – zaczynamy spokojnie rozgrywać piłkę.

89′ – rzut rożny dla rywali, uderzenie głową, ale bardzo niedokładne.

90′ – inicjatywę w ostatnich minutach mają miejscowi – uderzenie w poprzeczkę jednego z piłkarzy Polonii Nysa.

93′ – próbowaliśmy przedrzeć się pod pole karne przeciwników, lecz czujni byli defensorzy gospodarzy.

94′ – niecelne uderzenie z dystansu jednego z rywali.

97′ – dośrodkowanie w nasze pole karne, strzał głową, ale znów bardzo niedokładnie.

100′ – wyraźnie przekroczyliśmy już standardowy dystans meczowy – długą piłką partnerów uruchomić próbował Kozachenko, ale zrobił to minimalnie niedokładnie.

104′ – trochę niezdecydowania w naszych szeregach defensywnych – szansa na drużyny przeciwnej, ale było to kiepskie wykończenie akcji.

106′ – piłka trafia do naszej siatki, ale strzelec gola na pozycji spalonej.

109′ – uderzenie z rzutu wolnego przeciwników – piłka mija światło bramki.

koniec spotkania, zasłużenie wygrywamy 3:1, nawet mimo gorszej w naszym wykonaniu tej trzeciej tercji!!!