Strona główna 0_Slider Wspólnie wysprzątali swoją okolicę

Wspólnie wysprzątali swoją okolicę [FOTO]

1

W ramach akcji “Sprzątamy nasze wioski” Waldemar Woźniak wraz ze społecznikami wysprzątał okolice Wierzbnej. Wzdłuż drogi, w rzece i na terenie leśnym uczestnicy akcji znaleźli opony, części lodówki, telewizora, ogumienia po rurach oraz wiele szklanych butelek. Była to pierwsza z wielu inicjatyw, jakie Waldemar Woźniak zaplanował na czas wakacji.

Społecznicy z koordynatorem akcji spotkali się o godzinie 9:00 przed świetlicą wiejską w Wierzbnej. Inicjatywa spotkała się również z dużym entuzjazmem burmistrza Żarowa – Leszka Michalaka, który pojawił się na zbiórce i wraz ze społecznikami przyglądał się zanieczyszczeniu okolicznych terenów. Postanowił również nagrodzić Waldemara Woźniaka za jego pomysłowość i regularne sprzątanie terenów zielonych, wręczając mu książkę i liczne gadżety. Gmina zapewniła wywóz śmieci, trwałe, duże worki i wodę dla uczestników. Burmistrz Michalak ma nadzieję, że będą podobne akcje w kolejnych miejscowościach.

Waldemar Woźniak pochodzi z Pszenna. W ciągu niespełna dwóch lat wyciągnął z przydrożnych rowów, lasów, rzek, zagajników i łąk ok. 100 ton śmieci. Z determinacją pilnował, by trafiały na legalne wysypiska. Jego wysiłki opisują polskie i światowe media, ale sława nie zmieniła jego zaangażowania. Każdego dnia emerytowany pocztowiec zakasuje rękawy i sprząta gminy powiatu świdnickiego. Teraz na celowniku “samotnego ekologa” jest teren między miejscowościami Biała i Zebrzydów, a także droga od Kątek do Pszenna.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/