Strona główna Temat dnia Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach wywalczyli wóz strażacki

Dzięki wysokiej frekwencji w wyborach wywalczyli wóz strażacki

49

Gmina Marcinowice skutecznie zawalczyła w „Bitwie o wozy” zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem akcji było zachęcenie mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich. Nagrodą za najwyższą frekwencję będą środki na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

fot. Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Marcinowice

W ramach drugiej edycji „Bitwy o wozy”, MSWiA postanowiło nagrodzić nowymi wozami strażackimi 49 gmin do 20 tys. mieszkańców, w których podczas II tury wyborów prezydenckich odnotowano najwyższą frekwencją, kierując się przy tym dawnym podziałem administracyjnym na 49 województw. W środę wiceminister Paweł Szefernaker przedstawił pełny wykaz zwycięzców akcji, wśród których znalazła się gmina Marcinowice.

Rekordowa frekwencja w Gminie Marcinowice 70,61% dała nam pierwsze miejsce w dawnym województwie wałbrzyskim. Zdobyliśmy tym samym wóz strażacki o wartości 800 tysięcy złotych! Walka o pierwsze miejsce rozgrywała się do samego końca z ponad czterdziestoma gminami, a różnica pomiędzy dwoma pierwszymi miejscami to zaledwie kilkadziesiąt głosów – cieszą się przedstawiciele gminy.

Podczas II tury wyborów prezydenckich w gminie Marcinowice do urn udało się 3 609 wyborców z 5 111 uprawnionych do głosowania. Najwięcej głosów otrzymał tam Andrzej Duda, którego poparło 57,86% głosujących. Na Rafała Trzaskowskiego oddano 42,14% głosów.

/mn/