Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla zachodniej Polski ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Pogodowy alert dotyczy również powiatu świdnickiego.
– Miejscami prognozuje się burze z opadami deszczu do 25 mm i porywami wiatru do 70 km/h – informuje Piotr Mańczak, synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązuje w środę od godziny 14.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

/IMGW, opr. mn/



![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-238x178.jpg)


![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-100x75.jpg)
![Hałda odpadów wciąż się pali. Strażacy codziennie pracują na pogorzelisku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/page-5-100x75.jpg)


