Strona główna 0_Slider Policja przejęła narkotyki o wartości miliona złotych. Zatrzymany 36-letni świdniczanin

Policja przejęła narkotyki o wartości miliona złotych. Zatrzymany 36-letni świdniczanin [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 20 kilogramów narkotyków ukrywał w swoim mieszkaniu 36-latek zatrzymany podczas wspólnej akcji policjantów z Wrocławia i Świdnicy. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 36-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających w postaci amfetaminy, metamfetaminy, ekstazy oraz marihuany, haszyszu i kokainy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg tych narkotyków, ich czarnorynkowa wartość to kwota 1 mln złotych – dodaje Ząbek.

Zatrzymany 36-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. – Oprócz posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie również uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków, przy czym czynu tego dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie narkotyków do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest natomiast karą do 12 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/