Strona główna Wydarzenia Strzegom „Gwiezdne podwórko” na dziedzińcu szkoły w Strzegomiu

„Gwiezdne podwórko” na dziedzińcu szkoły w Strzegomiu

0

Już w marcu zakończyły się prace związane z budową centrum rekreacyjno-edukacyjnego na wewnętrznym dziedzińcu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Z uwagi na trwającą epidemię nie było dotychczas okazji, by dokonać uroczystego otwarcia tej inwestycji.

Pomysłodawcą i wielkim orędownikiem powstania „Gwiezdnego podwórka” była Elżbieta Smyk, dyrektor PSP nr 2 w Strzegomiu. To właśnie ona wymyśliła i – dzięki poparciu społeczności miasta oraz burmistrza Strzegomia – doprowadziła do realizacji projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Wykonała także akcją promującą ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami uczniów. – Przez wiele lat myślałam nad tym, jak zagospodarować ten zaniedbany dziedziniec i udało się. Kolejne marzenie to zimowy ogród po drugiej stronie szkoły – podkreśla Elżbieta Smyk.

Już w ubiegłym tygodniu, co prawda jeszcze nieliczni uczniowie, którzy przebywali w szkole, mogli zaczerpnąć świeżego powietrza oraz poznać astronomiczną ścieżkę edukacyjną, znajdującą się na podwórku. Klimat tego miejsca tworzą starannie dobrane rośliny, przyjazne gry edukacyjne wylane na powierzchni, stół pingpongowy, grill na wspólne spotkania społeczności szkolnej oraz przyjazne środowisku ławki i scena, która służyć będzie do popularyzowania i promowania artystycznych talentów i zainteresowań uczniów. W najbliższych planach jest zorganizowanie w bezpiecznych warunkach zakończenia roku szkolnego w grupach klasowych, a jeśli to będzie możliwe – to także z udziałem rodziców. Ponadto odbywać się tutaj będą lekcje na świeżym powietrzu, spotkania integracyjne społeczności klasowych oraz wszelkie wydarzenia, ważne dla szkoły.

Mam nadzieję, że rok szkolny 2020/2021 rozpocznie nowy etap szkolnej rzeczywistości i pozwoli na pełne wykorzystanie naszego centrum aktywności społecznej do współpracy ze środowiskiem lokalnym, do różnorodnych spotkań, także z udziałem zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, instytucji oraz uczniów innych szkół i przedszkoli. Chciałabym, aby nasze nowe podwórko na co dzień stanowiło azyl do odpoczynku dla naszej społeczności – podsumowuje dyrektor strzegomskiej szkoły.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułMija półtora roku od podwójnego morderstwa w Lutomi Górnej. Śledczy czekają na ostateczną ekspertyzę
Następny artykułPolicja przejęła narkotyki o wartości miliona złotych. Zatrzymany 36-letni świdniczanin [FOTO/VIDEO]