Strona główna 0_Slider Mieszkaniec powiatu świdnickiego po sąsiedzku kradł samochody

Mieszkaniec powiatu świdnickiego po sąsiedzku kradł samochody

5

Jaworscy policjanci odzyskali skradzione na terenie powiatu dwa samochody dostawcze o łącznej wartości 250 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy na tzw. „gościnne występy” przyjechali ukradzionym dzień wcześniej samochodem. Jednym z nich był mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Do kradzieży aut dostawczych doszło w nocy z 24 na 25 maja br. W chwili zdarzenia pojazdy zaparkowane były na jednej z posesji w powiecie jaworskim. Jak się okazało, sprawcy przyjechali na teren powiatu jaworskiego samochodem osobowym, który dzień wcześniej ukradli z terenu Środy Śląskiej. Sprawcy uruchomili pojazdy, a następnie taranując ogrodzenie i bramę wjazdową, wyjechali z posesji.

Dyżurny jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch aut dostawczych z terenu jednej z gmin w powiecie jaworskim. Zadysponowany na miejsce patrol policji zauważył dwóch mężczyzn stojących przy zielonym sharanie. Osoby te na widok radiowozu zaczęły uciekać w głąb wsi, wyrzucając po drodze różne przedmioty. Funkcjonariusze szybko zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatów: kłodzkiego i świdnickiego.

Przedmioty, których mężczyźni chcieli się pozbyć w trakcie ucieczki pochodziły ze skradzionych pojazdów dostawczych. Mundurowi ustalili ponadto, iż volkswagen, którym zatrzymani przyjechali na teren powiatu jaworskiego, został przez nich skradziony dzień wcześniej z terenu Środy Śląskiej. Jakby tego było mało, auto miało założone tablice rejestracyjne, które także zostały „pożyczone” z innego samochodu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej policji  jeszcze tego samego dnia odzyskali utracone pojazdy dostawcze, których wartość została oszacowana na kwotę 250 tys. zł. Samochody zostały zabezpieczone, poddane oględzinom, a następnie zwrócone właścicielowi.

Jak ustalili śledczy, to nie wszystkie przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Okazało się bowiem, że tej samej nocy, zanim dokonali oni kradzieży aut dostawczych, z terenu innej wsi w powiecie jaworskim, ukradli m.in. cztery koła z felgami oraz dwa pojemniki z olejem hydraulicznym.

28-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oraz jego o rok starszy kolega – mieszkaniec powiatu świdnickiego, usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec jednego z mężczyzn 3-miesięczny areszt.

Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KWP Wrocław/zdjęcia KWP Wrocław/

Poprzedni artykułŻarowskie Biegi Strefowe odbędą się w planowanym terminie
Następny artykułW Żarowie każdy może do kalendarza dopisać święto