Strona główna Wydarzenia Żarów W Żarowie każdy może do kalendarza dopisać święto

W Żarowie każdy może do kalendarza dopisać święto

0

Zapomniane wydarzenia, nieistniejące już miejsca i nieobecni ludzie znów mogą znaleźć miejsce w społecznej pamięci. Fundacja Inicjatywa B w Żarowie zaprasza mieszkańców gminy do stworzenia niezwykłego kalendarza.

Nieistniejący most żelazny w Łażanach. Zdjęcie ze strony labiryntarium.pl

Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona pamięci o żarowskiej historii i kulturze. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi internetowych, we współpracy z różnymi partnerami oraz lokalną społecznością, tworzymy na tej stronie autorski „Kalendarz świąt lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie kalendarzowych kartek. Zapomniane wydarzenia, nieistniejące miejsca i ciekawe osobowości zostaną opisane, a następnie przedstawione codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców gminy – opisują autorzy projektu. Zgłoszenia w kategoriach kultura, historia, osobliwość, miejsce i nieistniejące miejsce można już wysyłać za pośrednictwem strony lokalnakartka.pl

Projekt pt. „Lokalna kartka 1.0” otrzymał dofinansowanie w wysokości: 49.000 zł, które przyznało Narodowe Centrum Kultury. Autorem projektu jest Tomasz Nycz.

Poprzedni artykułMieszkaniec powiatu świdnickiego po sąsiedzku kradł samochody
Następny artykułOdpowiedzą za psychotropy