Strona główna Sport Lekkoatletyka Żarowskie Biegi Strefowe odbędą się w planowanym terminie

Żarowskie Biegi Strefowe odbędą się w planowanym terminie

0

Pojawiła się właśnie bardzo dobra informacja dla wszystkich fanów biegania. Piąta edycja Żarowskich Biegów Strefowych nie jest zagrożona i odbędzie się zgodnie z planem w październiku tego roku. 

Do środowisk sportowych docierają kolejne dobre wieści odnośnie dalszych etapów odmrażania polskiego sportu w czasie pandemii koronawirusa. Mowa o organizacji imprez sportowych do 150 osób. Z takiego obrotu spraw cieszy się organizator 5. Żarowskich Biegów Strefowych. Do startu zostały cztery miesiące.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Mogę zapewnić, że będziemy się stosować do najnowszych wytycznych Kancelarii Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Sportu. Możliwość organizacji Żarowskich Biegów Strefowych jest dla nas wielkim wyróżnieniem – opowiada Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W tym roku impreza obchodzi mały jubileusz. To już piąta edycja biegowego święta w Żarowie. Sponsorem głównym niezmiennie od samego początku jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Start odbędzie się 4 października. Szczegóły na oficjalnym profilu Facebook Żarowskich Biegów Strefowych oraz na stronie www.centrum.zarow.pl

Wszyscy miłośnicy biegania będą mogli spróbować swoich sił na dystansach 5 oraz 10 kilometrów. Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe. Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Konkurencje dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W ubiegłorocznych zawodach na dystansie głównym 10 km zwyciężył Ukrainiec Pavel Stepanenko z czasem 00:32:16. W kategorii pań najlepsza okazała się Anna Ficner (00:37:41). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund. Wśród pań najlepszy rezultat posiada wspomniana Anna Ficner.

/GCKiS/

Poprzedni artykułJak będą dyżurowały apteki w czerwcu? Sprawdź!
Następny artykułMieszkaniec powiatu świdnickiego po sąsiedzku kradł samochody