Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zaśpiewają dla papieża przez miejskie megafony

Zaśpiewają dla papieża przez miejskie megafony

1

W poniedziałek 18 maja przypada setna rocznica narodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Polaka – Jana Pawła II. Planowane obchody pokrzyżowała epidemia, ale Świebodzice znalazły sposób, by uczcić okrągłą rocznicę.

Zdjęcie archiwalne, fot. Dariusz Nowaczyński

Między 11 a 18 maja 2020 r. w Świebodzicach zorganizowany zostanie Tydzień papieski.
Ze względu na wyjątkowe okoliczności rocznicowe, w trosce o zdrowie mieszkańców, zapraszamy do przekazania nam materiałów dokumentujących, nasze wspólne odczucia związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Najmłodszych mieszkańców zapraszamy do przekazania „Laurki dla Papieża Polaka” – zachęcają miejscy urzędnicy.

Zdjęcia prac, prace graficzne w wersji elektronicznej można przesyłać na adres: [email protected]. Zostaną one opublikowane na portalu miejskim oraz w mediach społecznościowych, a także ich kolaż zostanie przedstawiony w biuletynie samorządowym „Życie Świebodzic”. Starsi mieszkańcy miasta mogą w formie opowiadania lub krótkiego tekstu literackiego, podziękować lub wspomnieć kim dla nich był Papież Polak lub opisać jedno wyjątkowe spotkanie z Ojcem Świętym. Droga dostarczania prac pozostaje taka sama jak w przypadku prac graficznych. Na wszystkie prace organizatorzy czekają do dnia 8 maja do godziny 15:00. Publikacja dostarczonych materiałów rozpocznie się od dnia 11 maja br.

 Nie zapominamy również o uzdolnionych muzycznie mieszkańcach. Mogą oni nagrać wykonanie solo lub rodzinne pieśni upamiętniającej Papieża Pielgrzyma. Może to być „Barka” lecz nie musi. Nagrania zostaną również zaprezentowane w mediach elektronicznych miasta – czytamy w komunikacie na stronie miasta.

 Tydzień papieski zakończy wspólne wykonanie „Barki”. Pieśń popłynie z głośników miejskiego radiowęzła 18 maja, o godzinie 19:00. Organizatorzy wirtualnych obchodów zachęcają mieszkańców, by włączyli się do śpiewania z okien i balkonów.

/Źródło UM Świebodzie, opr. red./

Poprzedni artykułFundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Zbierają na remont szynobusu
Następny artykułII Memoriał Szachowy Salo Landaua on-line