Strona główna 0_Slider Koleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia

Koleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia

0

W poniedziałek, 11 maja na kolejowe trasy wracają kolejne połączenia Kolei Dolnośląskich. Korekta rozkładu uwzględnia również zmiany w kursowaniu kilku połączeń, przywróconych 1 maja.

Od momentu wprowadzenia pierwszych ograniczeń pracujemy nad planem reaktywowania połączeń. Wiemy jak ważną rolę pełni kolej na Dolnym Śląsku, a w ostatnich dniach dostrzegamy stale rosnące zainteresowania naszymi połączeniami, co przekłada się na stopniowo coraz większą frekwencję pasażerów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, indywidualnie analizując każde połączenie. Dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów oraz wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu – dodaje.

Uruchomienie dodatkowych pociągów od 11 maja jest drugim etapem „odmrażania” rozkładu jazdy przez Koleje Dolnośląskie. Poprzednia zmiana, która weszła w życie 1 maja, przywróciła kursowanie 18 połączeń, głównie w weekendowych rozkładach jazdy. Nowa korekta obejmie w sumie 31 połączeń, kursujących codziennie oraz w dni robocze.

Od poniedziałku zwiększy się liczba kursów pomiędzy miastami regionu a Wrocławiem. Na trasy wyjadą pociągi łączące stolicę województwa z Wałbrzychem, Świebodzicami, Kłodzkiem, Szklarską Porębą, Bolesławcem, Lubinem, Legnicą, Jelczem Laskowicami, Trzebnicą, Bielawą i Lubaniem Śląskim. Będą to pociągi kursujące codziennie oraz w dni robocze. Dodatkowo do rozkładu jazdy powrócą połączenia regionalne na trasach z Legnicy (odjazd 4:44) do Lubina (przyjazd 4:58), z Lubina (odjazd 18:35), do Legnicy (przyjazd 18:59), z Żar (odjazd 7:46) do Legnicy (przyjazd 9:05) oraz z Legnicy (odjazd 9:46) do Żar (11:05).

W pozostałych przypadkach nadal obowiązywać będą zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia. Pełna lista zmian oraz aktualny rozkład jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułSarna potrącona w centrum miasta, zagubiona rodzina kaczek i wyjątkowo kosztowne tulipany. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułBartek Kurek i spółka w tym roku nie zagrają