Strona główna 112 Sarna potrącona w centrum miasta, zagubiona rodzina kaczek i wyjątkowo kosztowne tulipany....

Sarna potrącona w centrum miasta, zagubiona rodzina kaczek i wyjątkowo kosztowne tulipany. Interwencje straży miejskiej

1

Od 1 do 7 maja świdnicka Straż Miejska przeprowadziła 98 interwencji. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

1 maja 2020 roku o godz. 10.03 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który zerwał dużą ilość tulipanów z klombu przy ulicy Bohaterów Getta. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował amatora kwiatów. Niestety była to najdroższa wiązanka tulipanów w jego życiu, gdyż za swój czyn został ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

1 maja 2020 roku o godz. 11.13 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące ciężko rannej sarny, która znajdowała się w podwórzu przy ulicy Bolka Świdnickiego. Niestety, była to kolejna ofiara kolizji z samochodem. Zwierzę trafiło pod opiekę schroniska, po powrocie do zdrowia wróci na wolność. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż straż miejska odnotowuje dużą ilość zgłoszeń dotyczących tego typu kolizji nawet w centrum miasta.

2 maja 2020 roku o godz. 21.50 strażnicy podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny, który załatwiał potrzeby fizjologiczne bezpośrednio przed budynkiem dworca PKP Świdnica Miasto, pomimo faktu iż w poczekalni dworca znajdują się bezpłatne toalety. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem i oddalił się z miejsca zdarzenia. Niestety, pewien niesmak i ślady jego bytności w tym miejscu pozostały.

3 maja 2020 roku o godz. 17.00 – operator monitoringu wizyjnego zgłosił, iż na skwerze przy ulicy Łukowej grupa mężczyzn lekceważąc przepisy dotyczące stosowania maseczek, spożywa alkohol. Miłośnicy trunków zostali pouczeni przez patrol straży miejskiej o obowiązujących zasadach stosowania osłon nosa i ust oraz ukarani mandatami za popełnione wykroczenie.

5 maja 2020 roku o godz. 11.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące lekceważenia obowiązku stosowania maseczek przez lokatora jednego z mieszkań budynku przy ulicy Łokietka. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wskazana osoba w sposób lekceważący wyrażała się o obowiązujących przepisach w tym zakresie. Interwencja zakończyła się nałożeniem mandatu karnego.

6 maja 2020 roku o godz. 16.23 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki ulicy Kopernika, która przebywając na spacerze ze swoim psem, została zaatakowana przez innego psa, którego właściciel nie interesował się jego zachowaniem. Przybyły na miejsce patrol szybko zlokalizował beztroskiego mężczyznę, którego ukarano mandatem. Na szczęście zgłaszająca jak i jej pies nie doznali żadnych obrażeń.

7 maja 2020 roku o godz. 13.39 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z zakładu usługowego zlokalizowanego przy ulicy Niecałej o kaczce wraz z 8 pisklętami, które weszły na teren zakładu. Cała rodzina była wyraźnie zagubiona. Ptasia mama wraz z dziećmi została schwytana i wypuszczona w Parku Centralnym.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co najczęściej zgłaszali mieszkańcy powiatu świdnickiego?
Następny artykułKoleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia