Strona główna 0_Slider Epidemia koronawirusa. Na Dolnym Śląsku wykonano ponad 45 tys. testów. Ile w...

Epidemia koronawirusa. Na Dolnym Śląsku wykonano ponad 45 tys. testów. Ile w powiecie świdnickim?

0

Ministerstwo Zdrowia postanowiło odpowiedzieć na powracające pytanie dotyczące liczby testów na obecność koronawirusa wykonanych dotychczas w każdym z województw. Własne dane na temat badań przeprowadzonych wśród mieszkańców powiatu świdnickiego przedstawiła również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Zgodnie z zestawieniem przedstawionym przez resort zdrowia, do 18 maja przeprowadzono 636 046 testów. Najwięcej wykonano ich w województwie mazowieckim – 177 452. Na kolejnych miejscach pod względem liczby testów znalazły się: woj. wielkopolskie (70 519) i woj. śląskie (55 985). W przypadku województwa dolnośląskiego wykonano 45 700 badań. Najmniej testów w kraju przeprowadzono w woj. opolskim – 5553.

Jak informuje dr n. med. Ireneusz Skawina, Powiatowy Inspektor Sanitarny, od początku epidemii do 20 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy zleciła wykonanie 650 testów. Nie są to jednak jedyne badania, jakie były wykonywane w powiecie świdnickim. Część osób z podejrzeniem zakażenia testowana była bezpośrednio po zgłoszeniu się do szpitali zakaźnych. Na samodzielne zlecenie badań decydowały się zakłady opieki zdrowotnej (m.in. Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy), a także placówki, w których wykryto ogniska zachorowań. Takie testy nie są jednak uwzględniane w ogólnej puli podawanej przez ministerstwo zdrowia.

Dotychczas (według stanu na 20 maja, godz. 14) zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 108 mieszkańców powiatu, natomiast liczba osób zakażonych na Dolnym Śląsku wynosi 2267.

mat. Ministerstwa Zdrowia

/mn/

Poprzedni artykułCBA przejęło śledztwo w sprawie przebudowy stadionu miejskiego
Następny artykułTermin kolejnej Świdnickiej Furii zostanie zmieniony