Strona główna Sport Inne Termin kolejnej Świdnickiej Furii zostanie zmieniony

Termin kolejnej Świdnickiej Furii zostanie zmieniony

0

Nie odbędzie się w pierwotnym terminie zaplanowana na 20 czerwca trzecia edycja Dabro-Bau Furii Świdnickiej. Bieg przeszkodowy tradycyjnie miał odbyć się w okolicach zalewu Witoszówka, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. 

Drodzy uczestnicy także i nas dopadło! Mieliśmy nadzieję, że do 20.06. sytuacja się w miarę ustabilizuje, jednak z uwagi na Wasze bezpieczeństwo zmuszeni jesteśmy przenieść Dabro-Bau Furię Świdnicką 3.0 na inny termin w 2020 roku. Jednocześnie zapewniamy 3-krotnie większy wycisk na trasie! 3. edycja musi boleć. Do zobaczenia! – czytamy w komunikacie organizatorów wydarzenia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku teren wokół zalewu zmienił się w trasę naszpikowaną różnego rodzaju przeszkodami, zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi. Biegacze do pokonania mieli m.in. cieki wodne, górki, drzewa, ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, trylinki i beczki z piaskiem. Było to ekstremalne wyzwanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy nie boją się wyzwań i bliskich spotkań z wszechobecnym błotem. Przeszkody umieszczone były zarówno w potoku Witoszówka, jak i na przyległym terenie. Długość trasy wynosiła około 7 kilometrów. W drugiej edycji Dabro-Bau Furii Świdnickiej udział brały osoby pełnoletnie, w sumie około 400 osób.

/MDvR/

Poprzedni artykułEpidemia koronawirusa. Na Dolnym Śląsku wykonano ponad 45 tys. testów. Ile w powiecie świdnickim?
Następny artykułPali się sterta słomy