Strona główna 0_Slider Dwa ogniska zakażeń w powiecie świdnickim

Dwa ogniska zakażeń w powiecie świdnickim

2

Do 95 wzrosła liczba mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Informację o 29 nowych przypadkach już niedziele po południu podał wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Dzisiaj świdnicki sanepid uściśla, skąd pochodzą osoby zakażone.

Stacja dializ w Świdnicy, Fot. Dariusz Nowaczyński

29 nowych przypadków koronawirusa w powiecie świdnickim: ognisko „Dom Seniora” w Świdnicy oraz ognisko „Stacja Dializ” w Świdnicy – podaje świdnicki sanepid. Kwarantanną objęto 192 osoby.

W stacji dializ, należącej do formy Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem został wykryty u jednej osób z personelu 7 maja. Wówczas stacja nadal działała. O obecnie podjęte działania zapytaliśmy rzeczniczkę firmy i czekamy na odpowiedź. Jak poinformował nas jeden z pacjentów stacji dializ, u którego nie wykryto zakażenia, dzisiaj został skierowany na dializy do Kłodzka.

Zakażenia u personelu i pensjonariuszy Domu Seniora Marconi zostały wykryte 25 kwietnia. W placówce, prowadzonej przez Grupę Marconi, podjęto szereg środków izolacyjnych, większość chorych trafiła do szpitali zakaźnych i izolatoriów. W samym Domu Seniora na 7 maja zakażonych było 21 pensjonariuszy i 12 osób personelu.

/asz/

Poprzedni artykułStrzegom: nowa siłownia zewnętrzna gotowa [FOTO]
Następny artykułCamping OSiR-u Świdnica wznawia działalność