Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom: nowa siłownia zewnętrzna gotowa

Strzegom: nowa siłownia zewnętrzna gotowa [FOTO]

0

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, w sąsiedztwie nowo wybudowanego placu zabaw, powstała siłownia zewnętrzna. Została wyposażona w dziesięć urządzeń, z których będą mogli korzystać dorośli i dzieci.

Urządzenia dobrano tak, aby pozwalały wykonać urozmaicone jednostki treningowe na świeżym powietrzu. – Zamontowano do użytku sprzęty takie jak: biegacz, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, masażer, ławka pozioma, wspornik do rozciągania nóg, surfer i narciarz – informuje Paweł Mosór, prezes OSiR Strzegom. – Są to profesjonalne stanowiska do ćwiczeń, które – mam nadzieję – spełnią oczekiwania użytkowników w każdym wieku. Ułatwieniem dla osób początkujących są instrukcje opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu.

W pobliżu nowej siłowni powstał niedawno nowy plac zabaw. Dzięki temu w czasie, gdy dzieci będą pochłonięte zabawą, rodzice – zamiast siedzieć na ławce – będą mogli zadbać o swoją sylwetkę. Na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu zamieszczono instrukcję, jak należy prawidłowo korzystać z poszczególnych urządzeń.

Na razie jednak urządzenia można tylko oglądać. – Na chwilę obecną z przykrością musimy stwierdzić, że plac zabaw, jak i siłownia zewnętrzna są zamknięte. Wynika to rozporządzenia z dnia 02.05.2020 r. oraz kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy – mówi Paweł Mosór, prezes OSiR Sp. z o. o. w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułTłumnie, z odkrytymi twarzami. Świdniczanom koronawirus niestraszny…
Następny artykułDwa ogniska zakażeń w powiecie świdnickim