Strona główna 0_Slider Potwierdzony przypadek zakażenia wśród personelu stacji dializ

Potwierdzony przypadek zakażenia wśród personelu stacji dializ [Aktualizacja]

0

Badanie wykazało zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników medycznych stacji dializ w Świdnicy. – Dzisiaj otrzymaliśmy informację o osobie dodatniej od dyrekcji placówki – potwierdza Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy dr n. med. Ireneusz Skawina.

zdjęcie archiwalne

– W trybie natychmiastowym w stałym kontakcie z dyrekcją placówki zostały wskazane osoby z bezpośredniego kontaktu. Wszystkim zostaną wykonane testy – informuje dyrektor świdnickiego sanepidu. Stacja, należąca do prywatnej firmy, obsługuje chorych z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego.

„Wczoraj otrzymaliśmy informację o wykrytym zakażeniu koronawirusem u jednego z pracowników naszej stacji dializ w Świdnicy. Przekazaliśmy natychmiast stacji sanitarno-epidemiologicznej w Świdnicy wszelkie wymagane informacje i dane (m.in. listy personelu i pacjentów) i postępujemy zgodnie z instrukcjami SANEPIDU, pozostając z nim w ścisłej współpracy. Zapewniamy w ośrodku dializ wciąż najwyższe standardy sanitarno-higieniczne, dostosowując je do sytuacji epidemiologicznej. Obecnie stacja działa według harmonogramu, prowadząc zabiegi ratujące życie, natomiast jeśli tylko pojawią się zalecenia służb sanitarnych, wdrożymy je natychmiast po ich otrzymaniu. Dodatkowo, uprzejmie informujemy, że Fresenius Nephrocare Polska uważnie obserwuje obecną sytuację w kraju i na bieżąco podejmuje decyzje w zakresie środków ostrożności z myślą o naszych pacjentach i pracownikach. Stosujemy wszystkie zalecenia GIS, Ministerstwa Zdrowia oraz wdrażamy wytyczne Konsultanta Krajowego w dziedzinie nefrologii w zakresie opieki nad pacjentami w tym wyjątkowym czasie. Nasz personel medyczny jest przeszkolony w zakresie praktyk kontroli zakażeń, dodatkowo przygotowaliśmy plany awaryjne dla naszych placówek na wypadek pogorszenia się sytuacji.” – informacja Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. przekazana przez rzeczniczkę Martę Andrzejewską.

 

/asz/

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą usługi magazynowe?
Następny artykułKoronawirus w Domu Seniora Marconi: Sytuacja opanowana, potrzebny personel