Strona główna 0_Slider Awaria sygnalizacji i stłuczka na Zamenhofa. Drogowcy pracują nad usunięciem usterki i...

Awaria sygnalizacji i stłuczka na Zamenhofa. Drogowcy pracują nad usunięciem usterki i apelują o ostrożność

5

Od soboty kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie ulic Zamenhofa, Riedla i Ofiar Oświęcimskich muszą się liczyć z utrudnieniami. Nie działa tam sygnalizacja świetlna. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zapewnia, że zajmuje się rozwiązaniem problemu i apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. W poniedziałek na krzyżówce doszło do kolizji z udziałem trzech aut.

Do awarii na ruchliwym skrzyżowaniu doszło w weekend. Zgłoszenie dotyczące problemu wpłynęło do świdnickiej policji, a także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odpowiadającej za światła wzdłuż drogi krajowej nr 35. Drogowcy zapewniają już, że czynią kroki mające na celu ustalenie przyczyny usterki i jej usunięcie.

Wystąpił problem z zasilaniem, który firma wykonawcza już diagnozuje. Usterka zostanie naprawiona najszybciej, jak to będzie możliwe. Tymczasem apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do oznakowania w terenie – mówi Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Ostrożność faktycznie jest tam wyjątkowo wskazana. W poniedziałek około godziny 13.00 na krzyżówce doszło do zderzenia trzech pojazdów – Forda, Volvo i dostawczego Renault. – 80-letni kierujący Fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Volvo, poruszającemu się drogą krajową nr 35, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów, a następnie zderzenia Volvo z Renault. Kierowca Forda został ukarany mandatem w wysokości 220 złotych oraz 6 punktami karnymi – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

/mn/