Strona główna Wydarzenia Żarów Zastruże pomogło DPS-owi z Drzewicy

Zastruże pomogło DPS-owi z Drzewicy

0

Ubrania, koce, pościel i środki czystości zostały zebrane dzięki inicjatywie Szkoły Podstawowej w Zastrużu, gmina Żarów. Darczyńcy wsparli seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, gdzie doszło do masowego zakażenia koronawirusem.

Informację o potrzebach pensjonariuszy DPS w Drzewicy k. Opoczna otrzymaliśmy wieczorem 20 kwietnia i już dziś (28 kwietnia, przyp. red.) po godz. 12.00 wyjechały dary ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu samochodem wojskowym. Szybka i piękna akcja, w którą włączyło się nie tylko środowisko lokalne. Pragnę wszystkim darczyńcom gorąco i serdecznie podziękować za to, że w dobie pandemii nie ogarnął nas „wirus – obojętnego egoizmu”  – podkreśla dyrektor szkoły Krystyna Wardach. Dary do Drzewicy zawieźli żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Po masowym zakażeniu koronawirusem, w Drzewicy doszło do dramatycznej sytuacji. Zmarło 7 z 81 pensjonariuszy. Zachorowali nie tylko seniorzy, ale także personel. 14 kwietnia ośrodek został ewakuowany, pensjonariusze trafili do szpitali. 27 kwietnia pierwsze 17 osób wróciło do Drzewicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułMonitoring paliwa – odkryj prosty sposób na kontrolę zużycia paliwa w Twojej firmie
Następny artykułBosmanat nad zalewem Witoszówka wznowi działalność