Strona główna Temat dnia Monitoring paliwa – odkryj prosty sposób na kontrolę zużycia paliwa w Twojej...

Monitoring paliwa – odkryj prosty sposób na kontrolę zużycia paliwa w Twojej firmie

0
Stosując zasady eco-drivingu możesz zaoszczędzić od 5 do 30% kosztów paliwa w Twoim przedsiębiorstwie. Oszczędnościom tym towarzyszy tak zwany efekt kuli śnieżnej. Tym sformułowaniem określa się każde zjawisko, w którym rezultaty pogłębiają się w miarę rozrostu czynnika przyczynowego i mogą doprowadzić do powstania swoistego perpetuum mobile. Im większą flotą dysponujesz, tym więcej pieniędzy może zostać w firmowym budżecie. Im więcej pieniędzy zaoszczędzisz, tym większą flotę będziesz mógł stworzyć. Jednak nawet właściciele niewielkich taborów mogą zyskać na monitoringu paliwa pokaźne kwoty. Stanowi ono bowiem jeden z ważniejszych kosztów w każdym przedsiębiorstwie transportowym.

W jaki sposób monitoring zużycia paliwa pomaga zaoszczędzić pieniądze?
Systemy GPS służące do monitorowania zużycia paliwa dostarczają wartych przeanalizowania informacji. Dzięki możliwości pobierania danych w czasie rzeczywistym możesz precyzyjnie oznaczyć godzinę i miejsce tankowania. Bez problemu wyznaczysz również poziom paliwa w zbiorniku w dowolnym momencie. W tym samym czasie system zbiera również inne dane. Dysponując nim możesz poznać obroty silnika, prędkość pojazdu, a nawet temperaturę oleju, płynu chłodzącego i paliwa oraz stan akumulatora.

W każdej chwili możesz zlecić pobranie raportów dotyczących wybranych parametrów z określonego przedziału czasu. Porównując poszczególne czynniki precyzyjnie wyznaczysz momenty, w których doszło do nadmiernego zużycia. Możesz nawet pokusić się o obliczenie, ile kosztowało to Twoje przedsiębiorstwo. Z początku wyliczone kwoty mogą przerażać. Pamiętaj jednak, że wiedza jest niezbędna do wprowadzenia zmian, które pozwolą Ci czerpać większe zyski ze swojego biznesu.

Monitorowanie paliwa skutecznie zabezpiecza przed wyciekami gotówki
Koszty, które wyliczysz dzięki monitoringowi paliwa w ogromnej części będą wynikać ze złego stylu jazdy Twoich pracowników. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wiedza o ekologicznym i ekonomicznym prowadzeniu pojazdów osobowych i ciężarowych nie jest jeszcze powszechna. Zorganizowanie szkoleń dotyczących eco-drivingu leży w Twoim dobrze pojętym interesie. Szczególnie, że monitoring paliwa pozwoli Ci zmierzyć efekty podjętych działań, także w dłuższej perspektywie czasowej.

Zazwyczaj straty powodowane przez kierowców nie wynikają ze złej woli. Bywa jednak inaczej. Każdy przedsiębiorca musi się liczyć z tym, że prędzej, czy później przyjmie do swojego zespołu osobę, która mija się z uczciwością. Monitoring paliwa pozwoli szybko wyłapać wszelkie próby kradzieży, dzięki czemu ograniczysz możliwość działania oszustom i zyskasz bezsprzeczny dowód ich winy.

Na koniec powód najbardziej prozaiczny. Nadmiarowa utrata paliwa może wynikać z poważnej awarii. Z monitoringiem paliwa usterkę można wykryć niemal natychmiast. W ten sposób zadbasz o swoich pracowników i nie dopuścisz do sytuacji, która zagrażałaby zdrowiu i bezpieczeństwu uczestników ruchu.

Kontrola paliwa GPS od strony technicznej
Monitoring paliwa przebiega w oparciu o dane płynące z szyny CAN lub wskazania sondy zamontowanej bezpośrednio w zbiorniku. Do ich odczytu wystarczy dowolny komputer z dostępem do internetu. Można je również podejrzeć z poziomu tabletu lub smartphona dzięki wygodnej aplikacji mobilnej. Raporty dostępne są wyłącznie po dokonaniu autoryzacji, co skutecznie zabezpiecza je przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Co najlepsze – inwestycja w monitoring paliwa zwraca się później z nawiązką. Warto więc potraktować ją jak wysoko oprocentowaną lokatę kapitału i jedną decyzją ukrócić niekontrolowane marnotrawstwo pieniędzy w swoim przedsiębiorstwie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŁowca pedofilów pomógł w zatrzymaniu podejrzewanego o przestępstwa seksualne
Następny artykułZastruże pomogło DPS-owi z Drzewicy