Strona główna Sport Inne Bosmanat nad zalewem Witoszówka wznowi działalność

Bosmanat nad zalewem Witoszówka wznowi działalność

2

Od poniedziałku, 4 maja będzie można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego nad świdnickim zalewem Witoszówka. Na gości czekać będą kajaki, rowery wodne oraz łodzie typu optymist.

Bosmanat czynny będzie codziennie od godziny 12.00 do 19.00. Za wypożyczenie sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania trzeba będzie zapłacić od 6 do 12 złotych. – Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych możliwość aktywnego wypoczynku nad zalewem będzie cieszyła się dużym powodzeniem – mówi p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz.

W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii liczba osób korzystających infrastruktury do sportów wodnych zostanie ograniczona do dwóch osób (kajak, łódka, rower wodny).

Na gości bosmanatu czekać będzie pięć rowerów wodnych, pięć kajaków i dwie łodzie typu optymist. Dodatkowymi atrakcjami będą: przestronny taras widokowy na dachu wypożyczalni, dwa długie pomosty spacerowe oraz pływająca fontanna na środku zbiornika. Przy brzegach zalewu można wypocząć na drewnianych ławkach i leżakach.

/OSiR Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZastruże pomogło DPS-owi z Drzewicy
Następny artykułBędzie dalsze łagodzenie ograniczeń związanych z pandemią. Zmiany obejmą hotele, galerie handlowe, żłobki i przedszkola