Strona główna 0_Slider Służby sanitarne apelują o nieblokowanie numeru alarmowego. „W tym czasie może dzwonić...

Służby sanitarne apelują o nieblokowanie numeru alarmowego. „W tym czasie może dzwonić osoba faktycznie potrzebująca pomocy”

0

Już ponad 700 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych zostało rządową i sanitarną kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Na COVID-19 zachorowało dotychczas 7 osób. Do dyspozycji osób chorych oraz podejrzewających zakażenie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy oddano alarmowy numer telefonu. Służby sanitarne apelują do mieszkańców, aby nie blokować tego numeru dzwoniąc w sprawach, które nie dotyczą konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy.

Numer alarmowy 691 730 274 jest obsługiwany całodobowo przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. – Jest on przeznaczony dla sytuacji nagłych, dotyczących zachorowań, czy też konieczności udzielenia pomocy osobom objętym kwarantanną. Niestety, w nocy bardzo często wracają osoby z zagranicy, które decydują się na wykonywanie połączeń o godzinie pierwszej w nocy lub o czwartej nad ranem. Nie chodzi o to, że dyżurujący pracownik się nie wysypia, ale przede wszystkim o to, że blokowana jest linia. W środku nocy może dzwonić osoba potrzebująca pomocy i wobec której trzeba by podjąć szybkie działania – tłumaczy dr n. med. Ireneusz Skawina, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Dyrektor świdnickiej PSSE prosi więc, żeby zgłoszenia dotyczące powrotu do kraju z zagranicy wykonywać na numer 748522091 w godzinach od 8.00 do 14.00 lub drogą elektroniczną na adres [email protected]. Powracający z zagranicy wraz z osobami współzamieszkującymi są obejmowani 14-dniową kwarantanną.

/mn/

Poprzedni artykułCoraz więcej małych firm w powiecie świdnickim zawiesza lub kończy działalność
Następny artykułLaboratorium w Dreźnie pomoże w badaniu próbek z Dolnego Śląska