Strona główna 0_Slider Pożar budynku mieszkalnego w Strzegomiu. Jedna osoba nie żyje

Pożar budynku mieszkalnego w Strzegomiu. Jedna osoba nie żyje [FOTO]

0

Po godzinie 13.00 w Strzegomiu przy ul. Górniczej wybuchł pożar. Ogień objął dach i poddasze.

Zdjęcie OSP Strzegom

Jak informuje mł. asp. Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy, przed przyjazdem strażaków większość lokatorów 3-kondygnacyjnego budynku zdołała się ewakuować oprócz osoby, która znajdowała się na ostatnim piętrze. To ofiara pożaru. – Zwłoki są zwęglone, nie wiadomo, kim jest zmarła osoba – dodaje Szydłowski.

Na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej. Spłonęła połowa dachu.

Aktualizacja: Zmarły to 63-letni mieszkaniec mieszkania na poddaszu. W wyniku pożaru spłonęło 240 m2 dachu i dwa mieszkania na poddaszu. Pozostała część budynku została zalana w wyniku akcji gaśniczej. Czy lokatorzy będą mogli wrócić do mieszkań, oceni Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Z budynku ewakuowało się 10 osób. Nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru, ale najprawdopodobniej wybuchł w mieszkaniu zmarłego 63-latka.

Jak opisują strażacy z OSP Strzegom, po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż w mieszkaniu znajduje się jedna osoba uwięziona. Przed przystąpieniem do działań w mieszkaniu wybuchła butla gazowa. Pożarem objętym były dwa mieszkania oraz całe poddasze wraz z dachem.

/red./
Zdjęcia OSP Stanowice
OSP Strzegom