Strona główna 0_Slider Pamiętają o ratownikach

Pamiętają o ratownikach

0

Lista osób i firm, które wspierają świdnickie Pogotowie Ratunkowe, jest coraz dłuższa. Ratownicy nie kryją wzruszenia, jak szybko darczyńcy odpowiadają na ich potrzeby.

Dzięki firmom i osobom prywatnym w sprzęt AGD zostały wyposażone stacja w Świdnicy i  podstacje w Świebodzicach, Strzegomiu oraz Jaworzynie Śląskiej. Urządzenia są niezbędne od czasu, gdy ratownicy w związku z zakładaniem odzieży ochronnej muszą się znacznie częściej przebierać, niż miało to miejsce przed pandemią. – Za pralki i suszarki już dziękowaliśmy ale podziękujemy jeszcze raz! – piszą ratownicy.  – Akcja rozszerzyła się na koszulki dla załogi i tu dziękujemy MZEC, pracownikom Urzędu Skarbowego i wielu osobom indywidualnym, których wpłaty pozwolą nam zwiększyć zasób garderoby codziennej. Zbieramy właśnie rozmiarówkę, żeby już puścić zamówienie. W międzyczasie dotarła do podstacji w Jaworzynie Śląskiej pani Dorota Kania z koszulkami bawełnianymi dla tamtejszej załogi.

Mieliśmy też niespodziewanych gości, którzy zupełnie anonimowo podarowali nam pudła z kombinezonami, a drugi anonimowy zespół – poszukiwane przez nas ochraniacze na obuwie i rękawiczki. Do tego Leroy Merlin Polska – podrzucił nam materiał do uszycia czepków ochronnych na głowę, które wykona dla nas zapewne Pracownia „Agrafka” MDK Świdnica – wyliczają pracownicy pogotowia, nie zapominając o stałych darczyńcach. – I jeszcze ci, którzy na co dzień są z nami. Jeżdżąc do nas i dbając o ciepłe posiłki. Oraz ci, którzy zbierają dla nas różne środki w swoich sklepach Netto Polska, BAR GAR, Syrena Strzegom, Pizzeria Przesiadka, Da Grasso Świdnica, Green Moss, No sugar cafe, Tre Monti – Restauracja włoska, Piekarnia PASOL – PACO, WOŚP – za sprzęt, Colgate-Palmolive za dostarczenie płynów dezynfekcyjnych, AT-KLIMA – za ozonowanie nam karetek!

SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy można wesprzeć, przekazując datki  na rachunek bankowy prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:

44 1090 2369 0000 0001 4461 6142

/opr. red./

Poprzedni artykułStrzegomscy radni będą obradować zdalnie
Następny artykułNowy biskup oficjalnie stanął na czele diecezji świdnickiej [FOTO/VIDEO]