Strona główna 0_Slider Miał źle założoną maseczkę. Trafił za kraty

Miał źle założoną maseczkę. Trafił za kraty

10

Źle założona maseczka ochronna, która nie zakrywała ust ani nosa, a jedynie podbródek, była powodem policyjnej interwencji w stosunku do 19-letniego świdniczanina. Dla mężczyzny spotkanie z policyjno-wojskowym patrolem mogło zakończyć się tylko na pouczeniu, jednak po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Każdego dnia na ulice naszego powiatu wyruszają patrole policyjno-wojskowe, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzają, czy stosują się oni do obowiązujących przepisów dotyczących ograniczeń i obostrzeń związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa. Ich działania mają również charakter profilaktyczny i edukacyjny – uświadamiają mieszkańcom powiatu świdnickiego zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Podobny przebieg mogła mieć interwencja patrolu, w skład którego wchodził funkcjonariusz prewencji świdnickiej komendy oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej z Zamościa, który zatrzymał 19-letniego mieszkańca Świdnicy. – Powodem interwencji była źle założona maseczka ochronna, która zamiast zakrywać usta i nos młodego mężczyzny zakrywała tylko jego podbródek. W trakcie legitymowania i sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że 19-latek jest osobą poszukiwaną i powinien odbywać karę pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i już trafił do aresztu gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy – wyjaśnia Ząbek.

Świdniccy policjanci od początku wprowadzenia ograniczeń i obostrzeń związanych ze zwalczaniem pandemii COVID-19, podkreślają, że ich celem nie jest karanie ludzi, a jedynie reakcja na drastyczne przejawy łamania zasad, które wprowadzone zostały po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i chronić życie oraz zdrowie ludzkie. Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułAtrakcja dla dzieci w Goczałkowie Górnym
Następny artykułPonad 100 pracowników do zwolnienia, prawie 3,5 tysiąca wniosków o pożyczki z tarczy antykryzysowej