Strona główna Wydarzenia Strzegom Atrakcja dla dzieci w Goczałkowie Górnym

Atrakcja dla dzieci w Goczałkowie Górnym

0

Goczałków Górny – jedno z najmniejszych sołectw gminy Strzegom – doczekał się nowoczesnego placu zabaw. Koszt inwestycji wyniósł ok. 82 tys. zł.

Zadanie inwestycyjne pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na działce nr 127 w Goczałkowie Górnym – plac zabaw” – na podstawie projektu Anny Kalinowskiej – zostało wykonane w dniach od 24 lutego do 17 marca br. Wykonawcą zadania była firma Magic Garden Sp. z o. o. z Pakości.

W ramach inwestycji wykonano demontaże zniszczonych urządzeń oraz przeprowadzono renowację istniejących elementów: kosza do koszykówki, huśtawki wagowej, huśtawki wahadłowej oraz stołu do ping-ponga. Plac zabaw wyposażono w nowe elementy: karuzelę platformową, zestaw zabawowy, bujak, piaskownicę, ławki i kosze na śmieci.

Ponadto zdemontowano stare ogrodzenie betonowe od wschodniej strony placu zabaw i wykonano montaż nowego ogrodzenia panelowego wraz z furtką i bramą. Wykonano również nowe nawierzchnie z kostki brukowej.

– Dziękuję za ten dar od strzegomskiego samorządu. Dziękuję także za dobrą współpracę i myślę, że ten plac zabaw już wkrótce – po ustaniu pandemii koronawirusa – będzie tętnił życiem – podkreśla Andrzej Kowszyn, sołtys Goczałkowa Górnego.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w Goczałkowie Górnym wybudowano nowoczesną świetlicę wiejską, w której społeczność tej malowniczo położonej wsi może organizować różne uroczystości i święta. Koszt budowy wyniósł ok. 860 tys. zł.

/UM w Strzegomiu/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim: 17 osób zakażonych
Następny artykułMiał źle założoną maseczkę. Trafił za kraty