Strona główna 0_Slider Majowy II Marconi Duathlon Świdnica odwołany!

Majowy II Marconi Duathlon Świdnica odwołany!

0

To wiemy na pewno. Druga edycja zawodów Marconi Duathlon Świdnica nie odbędzie się w planowanym terminie, czyli w sobotę, 17 maja. Organizatorzy czekają na rozwój sytuacji związanej z rozszerzającą się epidemią koronawirusa w sprawie ewentualnego wyznaczenia nowego terminu rozegrania imprezy.  

Jak już pewnie się od jakiegoś czasu domyślacie, z powodu panującej pandemii Covid-19 jesteśmy zmuszeni potwierdzić, że zawody Marconi Duathlon Świdnica, w dniu 18 maja, się nie odbędą. Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące nowego terminu i na dziś dzień rozważamy trzy scenariusze, które są jednak zależne głównie od rozwoju panującej pandemii, a informowanie dziś o jakiej konkretnej dacie wydaje nam się bez większego sensu, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy. Co do rozważanych opcji to rozważamy: termin letni (druga połowa sierpnia), albo jesienny (druga połowa września), albo przełożenie całych zawodów na 2021 rok. To tak w dużym skrócie.Skupiamy się na tym jak rozwinie się obecna, trudna dla nas wszystkich sytuacja i postaramy się dostarczyć Wam wszelkich informacji i poinformować o decyzjach do 15 czerwca 2020 r. Zdajemy sobie sprawę, że z powodu wyżej wspomnianych, nieprzewidzianych wydarzeń, każda z podjętych decyzji może być dla części Was zawodników rozczarowaniem. Dla nas organizatorów jest to szczególnie trudny okres i na razie nie potrafimy nic bardziej konkretnego powiedzieć, a naszym głównym celem jest przetrwać ten okres, aby w przyszłości utrzymać organizację zawodów Marconi Duathlon Świdnica – czytamy w komunikacie organizatora zawodów.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. To świetny sprawdzian formy dla każdego biegacza i rowerzysty, a dla kibiców wspaniałe widowisko. Podobnie jak w pierwszej edycji, także i w tym roku organizatorzy szykowali dla uczestników dwa dystanse: CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle) (limit zawodników – 300 osób) i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla) (limit zawodników – 400 osób). Przypomnijmy, że w 2019 roku najlepsi na dystansie Classic byli: Klaudia Petters (2:15:23) i Jacek Tyczyński (1:49:47), a na dystansie SPRINT Katarzyna Kalita (1:14:16) i Paweł Skorupa (57:47). Dla młodszych przygotowano z kolei zawody Great Kids: Kids 1 (6-8 lat) – 200m biegu/400 roweru/200m biegu, Kids 2 (9-11 lat)- 200m biegu/800m roweru/200m biegu oraz Kids 3 (12-13 lat) – 1200m biegu/2000m roweru MTB/800m biegu.

/MDvR/

Poprzedni artykułPowrót do natury w mieście – zielone osiedle przy Parkowej
Następny artykułMiała być ogólnodostępna biblioteka i przestrzeń otwarta dla mieszkańców. Co dalej z terenem po byłej stacji pogotowia?