Strona główna Wydarzenia Świdnica Gmina Świdnica finansowo wspiera szpitale i pogotowie

Gmina Świdnica finansowo wspiera szpitale i pogotowie

1

Wsparcie rzeczowe i finansowe dla świdnickiego szpitala „Latawiec” płynie od wielu samorządów i instytucji prywatnych.30 tysięcy złotych na pomoc przeznacza gmina Świdnica.

Decyzją wójta gminy  Świdnica Teresy Mazurek SPZOZ Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” po raz kolejny otrzyma wsparcie, tym razem  w wysokości 10 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej. Poprzednia pomoc obejmowała 1100 szt. maseczek, 24 kombinezony ochronne i 20 szt. specjalistycznych masek o najwyższym stopniu ochrony dróg oddechowych.

Kolejne 10 tys. zł. trafi do SP ZOZ  Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy na zakup środków ochronnych, niezbędnych do pracy w czasie pandemii koronawirusa.

Pomoc finansową od gminy Świdnica otrzyma także oddział zakaźny Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, w kwocie 10 tys. zł. To m.in. do tej placówki trafiają pacjenci z naszego regionu, w tym z gminy Świdnica.

Warto pomagać szpitalom, ratownikom, a w tym przypadku szpitalowi „Latawiec” czy świdnickiemu pogotowiu, bo tak naprawdę pomagamy sobie – podkreśla Teresa Mazurek, wójt gminy.

/UG Świdnica, opr. red./