Strona główna Wydarzenia Świdnica Dodatkowe laptopy dla świdnickich uczniów

Dodatkowe laptopy dla świdnickich uczniów

0

Jak deklaruje rzecznik świdnickiego Urzędu Miejskiego, szkoły doposażyły swoich uczniów w sprzęt do zdalnej nauki. Dodatkowo miasto postanowiło skorzystać z programu pomocowego ministerstwa cyfryzacji i złożyło wniosek o 100 tysięcy złotych na zakup laptopów.

Fot. UM w Świdnicy

Od polowy marca szkoły są zamknięte, a w domach trwa zdalna nauka dla dzieci i młodzieży. Poważnym problemem okazał się dostęp do laptopów lub tabletów. Na pytania Swidnica24.pl, ile dzieci w Świdnicy nie mogło uczestniczyć w zdalnym nauczaniu z powodu braku sprzętu, nie uzyskaliśmy odpowiedzi. – We wszystkich szkołach podstawowych realizowane jest zdalne nauczanie, zgodnie z zaleceniami MEN, w oparciu o dostępne narzędzia i platformy edukacyjne. Dzieci, które nie miały dostępu do sprzętu, zostały doposażone przez placówki – ogólnikowo odpowiedziała Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka magistratu.

Miasto złożyło również wniosek do ministerstwa cyfryzacji sfinansowanie laptopów. Projekt ministerstwa, o którym informowaliśmy 27 marca, przewiduje skierowanie do szkół w całej Polsce 180 milionów złotych na doposażenie uczniów w niezbędny sprzęt. Każda gmina może dokonać zakupów wcześniej i ubiegać się o zwrot środków. Dla Świdnicy przewidziano pulę 100 tysięcy złotych. Miasto kupiło już 40 laptopów.

Wnioski o zapotrzebowanie na laptopy składają dyrektorzy szkół w porozumieniu z wychowawcami klas/pedagogami szkolnymi w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Urzędnicy chcą rozdysponować sprzęt komputerowy jeszcze przed świętami – czytamy w komunikacie miasta.

/asz/

Poprzedni artykuł88 świdnickich firm zawiesiło, 14 zakończyło działalność
Następny artykułCoraz gorsza sytuacja w Domach Pomocy Społecznej. Jak radzi sobie Jaskulin?