Strona główna 0_Slider Czy mieszkańcy przestrzegają zaostrzonych przepisów? Policja sprawdza

Czy mieszkańcy przestrzegają zaostrzonych przepisów? Policja sprawdza

18

Więcej patroli na terenie całego powiatu i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują się do przepisów w związku z pandemią koronawirusa – zapowiada świdnicka policja.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu na ulicach naszych miast i gmin jest więcej kontroli w zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Policjanci sprawdzają  cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to, czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Nowe zasady określono po to, aby służyły bezpieczeństwu nas wszystkich. Przestrzegając ich, zwiększamy swoje szanse na szybkie zwycięstwo z pandemią koronawirusa.

Policjanci cały czas informują o zakazie gromadzenia się osób. Specjalne komunikaty przekazywane są również z wykorzystaniem urządzeń nagłaśniających. W związku z koniecznością minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się choroby, świdniccy funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na grupy osób. Pamiętajmy, że obecnie przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób (obostrzenie to nie dotyczy osób najbliższych w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego). W przypadku naruszenia tego przepisu, należy liczyć się z natychmiastową reakcją policjantów.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułRozegrają wirtualny pojedynek z ekipą KS Koronawirus!
Następny artykułBezgotówkowe płatności w Kolejach Dolnośląskich. Wszyscy konduktorzy wyposażeni w terminale