Strona główna Wydarzenia Bezgotówkowe płatności w Kolejach Dolnośląskich. Wszyscy konduktorzy wyposażeni w terminale

Bezgotówkowe płatności w Kolejach Dolnośląskich. Wszyscy konduktorzy wyposażeni w terminale

1

Konduktorzy dolnośląskiego przewoźnika zostali wyposażeni w mobilne terminale do płatności bezgotówkowych. Od czwartku, 2 kwietnia są dostępne we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich.

Możliwość płatności kartą lub telefonem w pociągach to dodatkowy środek bezpieczeństwa wprowadzony przez Koleje Dolnośląskie wobec zagrożenia koronawirusem. Obsługę wyposażoną w terminale można spotkać we wszystkich pojazdach dolnośląskiego przewoźnika.

Spółka pozyskała do dyspozycji drużyn konduktorskich 240 mobilnych terminali płatniczych. W efekcie każdy z konduktorów obsługujących podróżnych będzie miał do dyspozycji swój własny. Urządzenia były testowane w pociągach dolnośląskiego przewoźnika od początku lutego. Po trzymiesięcznej fazie testów miała zapaść ostateczna decyzja o ich wprowadzeniu na wyposażenie drużyn konduktorskich.

Zdecydowaliśmy się przyspieszyć wdrożenie przyjmowania płatności bezgotówkowych przez naszych kierowników pociągów i konduktorów – wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie apelujemy do pasażerów o korzystanie z możliwości zapłaty za bilet kartą lub telefonem tak często, jak to tylko możliwe. Zależy nam żebyśmy wzajemnie minimalizowali ryzyko zakażenia koronawirusem – dodaje. Zaznacza

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułCzy mieszkańcy przestrzegają zaostrzonych przepisów? Policja sprawdza
Następny artykułSiedmiu zakażonych w powiecie świdnickim, kolejne osoby w kwarantannie