Strona główna 0_Slider Były prezydent Świdnicy zostanie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego

Były prezydent Świdnicy zostanie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego

48

Premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego – poinformował w środę rzecznik rządu.

Wojciech Murdzek od 1990 do 1998 roku był radnym, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy. W latach 1999-2002 pełnił funkcję starosty powiatu świdnickiego, a od 2002 do 2014, przez trzy kadencje, sprawował urząd prezydenta Świdnicy. W latach 2014-2015 był radnym Rady Powiatu Świdnickiego. Od 2015 roku jest posłem wybranym z okręgu wałbrzyskiego. Wojciech Murdzek jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina, która wchodzi w skład rządzącej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Jako członek klubu parlamentarnego PiS poparł ustawy dotyczące zmian w sądownictwie oraz wybory korespondencyjne.

5 grudnia 2019 roku Wojciech Murdzek został powołany na stanowisko wiceministra rozwoju.  15 kwietnia 2020 roku rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że były prezydent Świdnicy obejmie funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego, którą wcześniej zajmował Jarosław Gowin. – Dopóki nominacja nie zostanie przyjęta, wstrzymam się z komentarzem – mówi Wojciech Murdzek.

/mn/

Poprzedni artykułCoraz mniej osób z podejrzeniem zakażenia i mieszkańców objętych kwarantanną. Najnowsze dane z powiatu świdnickiego
Następny artykułTrenuj w domu, weź udział w konkursie i zgarnij nagrody…