Strona główna 0_Slider 200 przyłbic dla służby zdrowia od pracowni Młodzieżowego Domu Kultury

200 przyłbic dla służby zdrowia od pracowni Młodzieżowego Domu Kultury

2

Dwusetna przyłbica, „wyprodukowana” przez opiekuna i uczestnika pracowni robotycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, trafiła w miniony piątek do świdnickiego szpitala. Jak zapowiada Zbigniew Brożbar, powstaną kolejne przyłbice.

 – Nasze drukarki przez ostatni czas pracowały prawie non stop i mają za sobą ponad 500 roboto godzin. 200 jest udanych, gotowych, zrobionych, pełnych, ale było wiele, które niestety miały swoje wady produkcyjne – opisuje Zbigniew Brożbar, opiekun pracowni robotycznej. Z powodu zamknięcia MDK na czas epidemii, drukarki pracują u niego w domu. Przyłbice drukował również jeden z podopiecznych pracowni. Maciej stworzył ich 50.  Akcję wsparł Komitet Rodzicielski, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury, który ufundował filament do produkcji przyłbic.

Wzór ochronnej przyłbicy przygotowało koło naukowe Politechniki Wrocławskiej “Rapid Troopers”, a sam model został dopracowany na tyle, że w pełni nadaje się do użytkowania.

Akcję, w która włączyło się wielu posiadaczy drukarek 3D, koordynuje Sławomir Kaptur. Więcej informacji na Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica.

/opr. red./
Zdjęcia MDK

/MDK Świdnica/

Poprzedni artykułŻarowskie Biegi Strefowe: Konkurs dla uczestników!
Następny artykułKar dla działkowców nie ma. Patrole proszą i apelują