Strona główna 0_Slider Wynajęli domek i urządzili plantację

Wynajęli domek i urządzili plantację [FOTO]

0

W ręce policji wpadło czterech mężczyzn, którzy w jednym z budynków jednorodzinnych w Jeleniej Górze zorganizowali plantację konopi indyjskich. Z zabezpieczonych roślin oraz suszu można uzyskać blisko 37 kg gotowego narkotyku, którego wartość policja szacuje na pół miliona złotych. Wśród zatrzymanych znalazł się 37-latek spod Świdnicy, który dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego oraz 3 mieszkańców województwa opolskiego w wieku w wieku od 29 do 51 lat podejrzanych o uprawę ziela konopi oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków. Ponadto 37-latek dodatkowo podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji – potwierdza Edyta Bagrowska z KMP Jelenia Góra.

Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że najprawdopodobniej w jednym z budynków w Jeleniej Górze zorganizowana została plantacja konopi indyjskiej. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i i zabezpieczyli 196 doniczek z zielem konopi znajdujących się w różnych fazach wzrostu, 350 szt. suszących się roślin oraz znaczne ilości marihuany w różnych miejscach budynku, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonego suszu oraz roślin można uzyskać blisko 37 kg marihuany, a jej wartość czarnorynkowa to około pół miliona złotych – opisuje Bagrowska.

Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec 37-latka pochodzącego z jednej z miejscowości pod Świdnicą środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

/KMP Jelenia Góra, opr. mn/

Poprzedni artykułProsty wniosek o odroczenie składek na stronie ZUS
Następny artykułRząd wprowadza kolejne obostrzenia. Zakaz wychodzenia z domów i zgromadzeń powyżej 2 osób