Strona główna 0_Slider Szeroko otworzyli serca i portfele dla świdnickich bezdomniaków

Szeroko otworzyli serca i portfele dla świdnickich bezdomniaków

0

Ponad 200 licytujących wzięło udział w bazarku dla bezdomnych zwierząt. Konto Fundacji Mam Pomysł, która jest operatorem schroniska w Świdnicy, trafi 14 022 zł.

Na internetową aukcję darczyńcy przekazali książki, zabawki, kosmetyki, dekoracje, akcesoria dla zwierzaków i bony na usługi. Wszystkie dary były licytowane na portalu społecznościowym przez tydzień. Po raz kolejny okazało się, że taka forma wsparcia cieszy się powodzeniem.

Do działającego od ponad trzech lat schroniska przy ul. Pogodnej w Świdnicy trafiają głównie bezdomne psy i koty ze Świdnicy oraz kilku gmin, z którymi operator placówki – Fundacja Mam Pomysł, podpisała umowy. Nie wszyscy jednak podopieczni są przekazywani na mocy umów, a co za tym idzie, fundacja nie otrzymuje środków na ich leczenie i utrzymanie. Pomoc ludzi dobrej woli jest nieoceniona, by ratować każde zwierzę, trafiające do placówki. Wyleczone psy i koty są kierowane do adopcji i wiele z nich ostatecznie znajduje dobry dom.

Fundację i schronisko można wspierać na wiele sposobów – wpłacając datki, biorąc udział w wolontariacie czy odwiedzając Charity Shop na osiedlu Zawiszów.

/opr. red./