Strona główna 0_Slider „Świdnica kontra białaczka”. Grono dawców szpiku powiększyło się o kilkaset osób!

„Świdnica kontra białaczka”. Grono dawców szpiku powiększyło się o kilkaset osób! [FOTO]

0

Sporym sukcesem zakończyła się czterodniowa akcja zorganizowana przez Fundację DKMS w różnych miejscowościach powiatu świdnickiego, podczas której zachęcano mieszkańców do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Celem wydarzenia było wsparcie 37-letniej Moniki z Grodziszcza, a także innych osób chorujących na nowotwory krwi.

mat. organizatorów

W świdnickim szpitalu powiatowym „Latawiec”, w sklepach Intermarche i Tesco w Świdnicy, Intermarche w Strzegomiu oraz w Galerii Świdnickiej, a także w parafiach Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej oraz Świętej Anny w Grodziszczu – przez ostatnie cztery dni w tych miejscach działały stanowiska rejestracyjne, w których każdy chętny mógł okazać solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi, rejestrując się jako potencjalny dawca.

Inicjatywa przeprowadzona została w celu wsparcia 37-letniej Moniki z Grodziszcza, cierpiącej na ostrą białaczkę szpikową. Jej apel o udział w akcji oraz zaangażowanie wolontariuszy przyniosło rewelacyjne wyniki: w ciągu czterech dni grono potencjalnych dawców szpiku powiększyło się o 602 osoby.

Pomimo zakończenia świdnickiej akcji, dawcą szpiku można zostać cały czas. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji DKMS.

/mn/

Poprzedni artykułWracają Czwartki Lekkoatletyczne. Pierwsze zawody nowego cyklu już 5 marca
Następny artykułRusza remont Jarzębinowej i Wrzosowej. Będą objazdy