Strona główna Wydarzenia Świdnica Rusza remont Jarzębinowej i Wrzosowej. Będą objazdy

Rusza remont Jarzębinowej i Wrzosowej. Będą objazdy

0

We wtorek, 3 marca rozpocznie się przebudowa ulic Jarzębinowej i Wrzosowej. Wartość prac to ponad 2 mln 260 tys. złotych. Wyznaczono trasy objazdowe. Mieszkańcom i podmiotom gospodarczym zapewniony zostanie, w miarę postępu robót, dostęp do nieruchomości.

W pierwszej kolejności prace realizować będą gestorzy sieci. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykona przebudowę sieci wodociągowej oraz w części kolektora sanitarnego. Polska Spółka Gazownictwa przebuduje sieć gazową, a firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną. Tauron, w oparciu o porozumienie zawarte z miastem, zrealizuje na własny koszt oświetlenie uliczne.

Po uporządkowaniu infrastruktury podziemnej rozpoczną się roboty drogowe. Ulice Jarzębinowa i Wrzosowa przebudowane zostaną na całej długości. Wymieniona zostanie sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, modernizacji ulegną istniejące chodniki i zjazdy. Wybudowane zostaną także zatoki postojowe dla samochodów osobowych.

Mapa objazdów:

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Świdnica kontra białaczka”. Grono dawców szpiku powiększyło się o kilkaset osób! [FOTO]
Następny artykułKadetki Polonii bez awansu do półfinału mistrzostw Polski