Strona główna Sport Siatkówka Kadetki Polonii bez awansu do półfinału mistrzostw Polski

Kadetki Polonii bez awansu do półfinału mistrzostw Polski

0

W ubiegły weekend siatkarki MKS-u Polonia Świdnica jako brązowe medalistki mistrzostw Dolnego Śląska wzięły udział w turnieju ćwierćfinałowym krajowego czempionatu. Podopieczne Michała Leńskiego walczyły w Łodzi o przepustkę do półfinału mistrzostw Polski, ale niestety musiały uznać wyższość swoich rywalek. 

Poziom turnieju rozgrywanego w Łodzi był bardzo wysoki. Wszakże na tym etapie grają już najlepsze zespoły z najlepszych. 48 drużyn przydzielono do 8 grupo po 6 zespołów. Nam w drodze losowania przyszło udać się na turniej organizowany przez ŁKS Szkołę Gortata Łódź. Oprócz miejscowych i Polonii Świdnica w imprezie wzięły udział następujące ekipy: Truso Elbląg, Avia Świdnik, Metro Warszawa i Zorza Wodzisław Śląski. Biało-zielone rozpoczęły turniej od grupowych porażek 0:3 z Truso Elbląg i 1:3 z Avią Świdnik. W meczu o piątą lokatę ulegliśmy Zorzy 1:3. Cały turniej wygrały zawodniczki Metra Warszawa, które obok łodzianek awansowały do półfinału mistrzostw Polski.

Szczegółowe wyniki:

Podgrupa A:
ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Metro Warszawa 2:3
Metro Warszawa – Zorza Wodzisław Śląski 3:0
Zorza Wodzisław Śląski – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 0:3

Podgrupa B:
Avia Świdnik – Truso Elbląg 0:3
Truso Elbląg – Polonia Świdnica 3:0
Polonia Świdnica – Avia Świdnik 1:3

Finały:
Metro Warszawa – Avia Świdnik 3:0
Truso Elbląg – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 0:3
ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Avia Świdnik 3:0
Metro Warszawa – Truso Elbląg 3:0

Mecz o 5-6. miejsce:
Zorza Wodzisław Śląski – Polonia Świdnica 3:1

Przypomnijmy, że po brązowe medale na Dolnym Śląsku sięgnęły następujące siatkarki MKS-u Polonia Świdnica: Julia Baścik, Małgorzata Byczek, Wiktoria Dybciak, Kinga Fąfara, Martyna Gaik, Kamila Gałecka, Luiza Halkowicz, Julia Huzar, Nina Jarosz, Nina Jasiecka, Klaudia Kamińska, Kinga Kaszubska, Julia Krasoń, Klaudia Malinowska, Alicja Maliszewska, Anna Mieczkowska, Amelia Pieszczoch, Zuzanna Rut, Maja Sarzyńska, Aleksandra Sypko, Wiktoria Wiraszka, Martyna Zielińska. Trener drużyny: Maciej Leński.

/MDvR/

Poprzedni artykułRusza remont Jarzębinowej i Wrzosowej. Będą objazdy
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]