Strona główna 0_Slider Strażnicy miejscy wspierają podopiecznych domu „Senior-Wigor”

Strażnicy miejscy wspierają podopiecznych domu „Senior-Wigor” [FOTO]

1

W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 świdniccy strażnicy miejscy postanowili wspomóc podopiecznych Dziennego Domu „Senior-Wigor”. Każdego dnia dowożą obiady przygotowane przez pracowników placówki do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie odbierać osobiście posiłków.

fot. Straż Miejska w Świdnicy

Wszyscy odczuwamy problemy wynikające z ogłoszonego stanu epidemii. Grupą, która w sposób szczególny potrzebuje pomocy w tym trudnym okresie są seniorzy. Dzienny Dom „Senior-Wigor”, w którym osoby te miały do tej pory zajęcia oraz posiłki musiał zreorganizować swoją pracę. Posiłki wydawane są wyłącznie na wynos. Jednak nie wszyscy seniorzy mogą je osobiście odbierać – wyjaśniają strażnicy.

Od ubiegłego tygodnia posiłki bez problemów trafiają do wszystkich potrzebujących pomocy, podopiecznych tej placówki. Strażnicy, wraz z pracownikami domu „Senior- Wigor”, każdego dnia dowożą obiady do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie odbierać osobiście tych posiłków.

Wydawanie posiłków odbywa się także w samej placówce. – W dbałości o zdrowie naszych poodpiecznych oraz wykluczenie ryzyka zakażenia wirusem, seniorzy odbierający obiad na wynos, otrzymują go obecnie w naczyniach jednorazowych. Do placówki zostały zakupione duże ilości jednorazowych pojemników na zupę i drugie dane, które będą używane przez cały okres pandemii. Przybywający seniorzy przestrzegają zasad zachowywania bezpiecznej odległości 1,5 m od siebie i po odebraniu posiłku, wracają do swoich domów – opisują przedstawiciele domu „Senior-Wigor”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBudujemy swój zawodowy sukces
Następny artykułBoiska, place zabaw, teren przy szkołach. Zakazy w gminie Jaworzyna Śląska