Strona główna 0_Slider Odnowione przęsło wiaduktu wylądowało na swoim miejscu

Odnowione przęsło wiaduktu wylądowało na swoim miejscu [FOTO]

5

Trwa remont linii kolejowej ze Świdnicy do Sobótki i Wrocławia. W ramach prowadzonych robót wykonawca zajął się także wiaduktem kolejowym nad ulicą Śląską. We wtorek wyczyszczone i zabezpieczone przęsło wróciło na swoje miejsce.

Remont wiaduktu nad ulicą Śląską, realizowany w ramach wartej blisko 200 mln złotych rewitalizacji linii kolejowej nr 285, ruszył 10 lutego. W ramach prac przewidziano m.in. zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, konserwację łożysk, wymianę mostownic i nawierzchni, wykonanie schodów skarpowych, oczyszczenie podpór, uzupełnienie spoinowania kamiennych podpór, czy też oczyszczenie skarp.

3 marca zdemontowane wcześniej przęsło wróciło na podpory. Przybliżyło to wykonawcę prac do zakończenia robót w rejonie ulicy Śląskiej, na której od 14 lutego występują utrudnienia w ruchu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Gminy Świdnica, ruch kołowy pod kolejowym obiektem ma pozostać zamknięty do 15 marca, co dla zmotoryzowanych wiąże się z objazdami, a dla pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej ze zmienionymi trasami czterech linii autobusowych.

Przypomnijmy, w ramach kolejowej inwestycji rewitalizację przechodzi linia z Wrocławia Głównego do Świdnicy Przedmieście, a także krótki łącznik między stacjami Świdnica Przedmieście i Świdnica Miasto. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, kolejarze planują zakończyć całą inwestycję do 30 grudnia 2020 roku.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGrali w Legnicy i we Wrocławiu
Następny artykułWrócili z Łagiewnik z workiem medali! [FOTO]